ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Samsung Galaxy S21 FE 5G – atraktívny cenovo dostupný vlajkový smartfón

1

Samsung predstavil najnovší model produktovej rodiny Galaxy S21 s prívlastkom FE, čiže Fan Edition. Nový výkonný smartfón v atraktívnych farebných variantoch zelenej, šedej, bielej a fialovej cieli na mladých používateľov. Z hľadiska hardvéru, zostal zachovaný fotoaparát profesionálnej triedy s tromi objektívmi a implementovanou umelou inteligenciou, výkonný procesor, konektivita, batéria s celodennou výdržou, aj bezproblémové pripojenie k ekosystému zariadení Galaxy. Pri návrhu koncepcie Samsung vychádzal jednak z pripomienok používateľov a taktiež z pozitívnych ohlasov na úspešného predchodcu Galaxy S20 FE.

Fan Edition model S21 FE 5G prevzal úspešné črty dizajnu S21 vrátane typického rámika objektívov Contour-Cut, ktorý plynulo splýva s krytom.

Vďaka matnému povrchu by sa smartfón mal spoľahlivo držať a nemali by na ňom uľpievať odtlačky prstov. To samozrejme posúdime pri recenzii. Certifikát IP68 svedčí o tom, že S21 FE 5G  je odolný voči prachu aj vode. Znesie ponorenie do hĺbky až 1,5 m po dobu až 30 minút.

Kľúčovými požiadavkami fanúšikov značky je výkon a displej. Preto je smartfón S21 FE 5G vybavený najnovším, rýchlym procesorom Qualcomm Snapdragon 888 vyrábaným 5 nm technológiou používaným v rade Galaxy S21. Milovníci videí ocenia brilatný displej Dynamic AMOLED 2X s vysokým rozlíšením. Náruživých hráčov poteší najmä plynulá grafika so 120 Hz obnovovacou frekvenciou pre intenzívnejšie herné zážitky, ako aj 240 Hz odozva dotykovej obrazovky, ktorá posunie ich herné zručnosti do nových výšin.

Vysokou prioritou pre aktívnych používateľov, ktorí často cestujú je aj dlhá výdrž batérie. Smartfón S21 FE 5G je vybavený batériou s kapacitou 4500 mAh, ktorá poskytuje dostatok energie na celý deň intenzívneho používania. Vďaka možnosti rýchleho nabíjania s výkonom 25 W ho možno nabiť už za 30 minút o viac ako 50 %. Nabíjačka nie je súčasťou balenia, predáva sa samostatne.

Séria Galaxy S21 je známa vynikajúcimi fotoaparátmi a S21 FE 5G na túto tradíciu nadväzuje. Amatérski aj profesionálni fotografi môžu jednoducho upravovať, publikovať a zdieľať obsah, ktorý upúta pozornosť. V porovnaní s modelom S20 FE bol vylepšený aj nočný režim, ktorý umožňuje mimoriadne dobre vykreslené fotografie aj pri veľmi slabom osvetlení, napríklad na nočných akciách s priateľmi.

K dispozícii je aj skvelý 32-megapixelový predný fotoaparát, ktorý môžete použiť na kvalitné selfie s najlepšími priateľmi. Snímky môžete ešte upraviť pomocou funkcie AI Face Restoration, aby ste mali istotu, že budete vyzerať čo najlepšie. Vďaka funkcii duálneho nahrávania môžete dokonca zachytiť, čo sa deje pred vami aj za vami - stačí spustiť nahrávanie a smartfón bude súčasne nahrávať zábery predným aj zadným objektívom.

Intuitívne používateľské rozhranie Samsung One UI 4 vám umožňuje navrhnúť si ideálne mobilné prostredie - také, ktoré vyhovuje vašim potrebám a umožňuje vám ukázať, kto ste. Vďaka väčším možnostiam prispôsobenia a väčšej ochrane súkromia budete mať všetko pod kontrolou. Môžete si prispôsobiť domovskú obrazovku, ikony, oznámenia, tapety  a ďalšie prvky, napríklad vylepšené widgety ponúkajúce rozsiahle možnosti personalizácie. Na zaistenie bezpečnosti a ochrany je S21 FE 5G vybavený novým panelom ochrany osobných údajov, ktorý sústreďuje ovládacie prvky zabezpečenia na jednom ľahko prístupnom mieste, takže používanie rozhrania One UI 4 na Galaxy S21 FE 5G je rovnako jednoduché ako bezpečné.

Odporúčaná maloobchodná cena za verziu s 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom je 749 Eur, za verziu s 8 GB RAM a 256 GB interným úložiskom je 819 Eur. Zákazníci, ktorí si kúpia nový model do konca januára 2022 alebo do vypredania zásob, navyše získajú nárok na službu Galaxy Premier Service na dobu jedného roka, ktorá kryje jedno náhodné poškodenie mobilného telefónu (napríklad poškodenie displeja pádom podľa podmienok služby ). Výška spoluúčasti je 59 Eur. Záujemcovia zároveň môžu využiť výkupný bonus 150 Eur za spätné odkúpenie starého zariadenia v rámci akcie Vymeňte starý za nový na stránke  www.novysamsung.sk .

Technické parametre Galaxy S21 FE 5G

Displej

6,4" (16,3cm) FHD+ displej Dynamic AMOLED 2X

Plynulé zobrazovanie s frekvenciou 120 Hz

Snímanie dotykov v hernom režimu so vzorkovacou frekvenciou 240 Hz

Funkcia Eye Comfort Shield s inteligentným riadením intenzity modrého svetla

Zabezpečenie

Snímač odtlačkov prstov

Rozmery a hmotnosť

74,5×155,7×7,9 mm, 177 g

Fotoaparát

Zadný

12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, F2,2, uhol záberu 123˚

12 Mpx širokouhlý fotoaparát, F1,8, Dual Pixel AF, OIS

8 Mpx fotoaparát s teleobjektívom, F2,4, 30× Space Zoom

Predný

32 Mpx selfie fotoaparát, F2,2, uhol záberu 81˚

Procesor

Qualcomm Snapdragon 888 (5nm)

Pamäť

8 GB RAM a 256 GB úložný priestor

6 GB RAM a 128 GB úložný priestor

Batéria

4 500 mAh

Nabíjanie

25 W cez kábel

15 W bezdrôtovo

Wireless PowerShare

Operačný systém

Android 12

Siete

2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 4G 4×4 MIMO, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD, 5G 4×4 MIMO

Senzory

Akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskopický senzor, geomagnetický senzor, Hallov senzor, svetelný senzor, senzor priblíženia.

Odolnosť voči vode

IP68

 

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy S21 FE 5G

1 komentár

Cena reakcia na: Samsung Galaxy S21 FE 5G – atraktívny cenovo dostupný vlajkový smartfón

4.1.2022 19:01
Cena 750 alebo 820 eur mi ani v dnešnej dobe nepríde vhodná na označenie "cenovo dostupný".
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať