Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

Prieskumy trhu
0

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o 1 % (v 3Q15 sa dodalo 359,3 milióna kusov).

Dominantné postavenie si napriek problémom s Galaxy Note 7 udržal Samsung. „Stiahnutie Note 7 je výstraha pre celé odvetvie a nepochybne povedie k účinnejšiemu testovaniu a procesu certifikácie,“ povedal Anthony Scarsella, vedúci výskumu IDC.

Na prvých piatich miestach rebríčka sa neudiali zmeny. Kým na prvých dvoch priečkach navzájom súperia Samsung a Apple, poprední čínski výrobcovia Huawei, Oppo a Vivo im pomaly ukrajujú z trhového podielu, pretože ponúkajú spotrebiteľom špičkové funkcie za zlomok nákladov v porovnaní s dvoma lídrami.

Samsung vďaka pokračujúcemu úspechu Galaxy S7 a S7 edge dodal na trh 72,5 milióna telefónov, no je to o 13,5 % menej ako pred rokom. Medziročne si pohoršil aj druhý Apple, a to o 5,3 %. Zatiaľ čo v 3Q15 dodal 48 miliónov kusov iPhonov, teraz to bolo len 45,5 milióna. Pozoruhodný 23-percentný nárast zaznamenal Huawei, ktorého dodávky činili 33,6 milióna kusov. Pritom výrazne vzrástli dodávky mimo Číny, kým vlani smerovalo na čínsky trh 60 % produkcie, v tomto roku to bolo už len 53 %. Dobre sa darilo aj spoločnostiam na štvrtom a piatom meste – Oppo (7 %) aj Vivo (5,8 %) zaznamenali trojciferný rast (121,6 %, resp. 102,5 %), pričom najmä Oppo tiež sleduje agresívnu expanzívnu stratégiu mimo Číny.

Zdroj: idc.com

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung Apple

Pridať komentár