Samsung predstavil nové modely najpopulárnejšej série Galaxy A

0

Smartfóny z produktovej rodiny strednej triedy Samsung Galaxy A sa už tradične umiestňujú na popredných priečkach rebríčkov predajnosti, či už u operátorov, alebo v bežnom predaji. Samsung predstavil nové modely Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G, ktoré prinášajú špičkové inovácie a tradične výborný pomer ceny a výkonu.

Nové modely predstavujeme aj vo videu

Medzi hlavné prednosti nových modelov patrí úplne nový procesor, vynikajúci fotoaparát s umelou inteligenciou, veľký a kvalitný displej, dvojdňová výdrž batérie a odolnosť proti vode a prachu podľa certifikácie IP67. Za pozornosť stojí aj podpora 5G, špičkový systém zabezpečenia, štýlové, tenké, a pritom ekologické prevedenie a bohaté možnosti konektivity. Obidva modely navyše do budúcnosti podporujú aktualizácie používateľského rozhrania One UI aj operačného systému Android OS , takže nezostarnú ani po niekoľkých rokoch.

Nové smartfóny série Galaxy A sú elegantné, funkčné a zároveň šetrné k životnému prostrediu. Vďaka tenkému rámčeku okolo displeja pôsobí prístroj dostatočne štýlovo, v dizajnovom poňatí Ambient Edge prakticky nespoznáte prechod medzi telom smartfónu a fotoaparátom. Oba nové modely sú vybavené pevným ochranným sklom Corning Gorilla Glass  

Displej Galaxy A53 5G má uhlopriečku 6,5 palca (16,5 cm) , stojí na technológii Super AMOLED a pýši sa skvelou obnovovacou frekvenciou 120 Hz, Galaxy A33 5G má displej s uhlopriečkou 6,4“ (16,3 cm), taktiež technológiu Super AMOLED a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz.

Za zmienku určite stojí aj dvojdňová výdrž batérie  a rýchle nabíjanie 25 W Super Fast Charging  takže sa môžete tešiť na dlhšie fotografovanie, streamovanie a všeličo ďalšie.

Oba nové smartfóny série Galaxy A sú vybavené špičkovými fotoaparátmi novej generácie s množstvom funkcií, ktoré sa predstavili len nedávno v najvyššej kategórii Galaxy S. Galaxy A53 5G sa pýši štvoricou fotoaparátov s hlavným snímačom s rozlíšením 64 megapixelov, optickým stabilizátorom a technológiou VDI, takže sa používatelia môžu tešiť na ostré a jasné snímky, kedykoľvek stlačia spúšť. Aj predný fotoaparát má vysoké rozlíšenie 32 MPx, čo nepochybne poteší milovníkov selfies.

Na kvalite fotografií a videozáznamov sa významne podieľa umelá inteligencia s dostatočným výkonom, za ktorým stojí okrem iného úplne nový 5 nm procesor. Každá snímka vyzerá skvele, dokonca aj v slabom svetle. Vylepšený nočný režim automaticky skladá fotografie až z 12 zdrojových záberov, takže sú dostatočne jasné a netrpia prehnaným šumom. Pri natáčaní v šere či v tmavom interiéri si zase fotoaparát automaticky upraví záznamovú frekvenciu, aby bol výsledok čo najkvalitnejší.

Vo vylepšenom portrétnom režime majú zábery vďaka umelej inteligencii a využitiu niekoľkých fotoaparátov nevídanú priestorovú hĺbku a hlavné motívy vynikajú ostrými kontúrami. Do výbavy patrí aj množstvo kreatívnych efektov a filtrov v režime Fun mode, ktorý je novo k dispozícii so širokouhlým fotoaparátom. Funkcia Photo Remaster slúži na oživenie starších fotografií s horšou kvalitou a rozlíšením, vďaka nástroju Object eraser je možné zo záberu odstrániť rušivé prvky.

Z ekologických dôvodov v balení nových modelov série Galaxy A chýba sieťová nabíjačka . Balenie je celkovo menšie a je vyrobené z papiera z udržateľných zdrojov, samotné smartfóny v sebe majú komponenty z recyklovaných materiálov

O dlhú životnosť oboch smartfónov sa však nestarajú iba materiály. U oboch prístrojov garantujeme aktualizácie používateľského rozhrania One UI a operačného systému Android OS po štyri budúce generácie a bezpečnostné aktualizácie po dobu piatich rokov.

O spoľahlivé zabezpečenie dát sa pri nových modeloch Galaxy A stará špičkový systém Samsung Knox. Na ukladanie súkromných fotografií, poznámok a aplikácií slúži bezpečný priečinok Secure Folder – digitálny trezor chránený modernou šifrovacou technológiou. K jeho obsahu sa nedostane nikto iný ako majiteľ smartfónu. Vďaka funkcii Private Share  môžu užívatelia rozhodnúť, kto a na ako dlho bude mať k ich dátam prístup.

Galaxy A53 5G aj A33 5G sú tiež súčasťou stále rozsiahlejšieho ekosystému Galaxy, do ktorého patria aj iné prístroje ako smartfóny – napríklad slúchadlá Galaxy Buds. Modely série Galaxy Buds Pro sú vybavené technológiou 360 Audio , ktorá je zárukou špičkového 3D zvuku na všetkých zariadeniach Galaxy A. Rovnaká technológia bude onedlho k dispozícii aj pri slúchadlách Galaxy Buds2 a Buds Live. Pri práci alebo pri štúdiu sa nepochybne hodí aj aplikácia Link to Windows , vďaka ktorej je možné smartfón Galaxy A pripojiť bezdrôtovo k počítaču s Windows a následne kopírovať súbory a v počítači písať SMS alebo dokonca aj vybavovať hovory.

Samsung Galaxy A33 5G bude v Slovenskej republike dostupný od 22. apríla 2022 vo variante 6+128 GB, odporúčaná maloobchodná cena je 369 €. K dispozícii bude v čiernej, bielej, modrej a oranžovej farbe.

Model Galaxy A53 5G bude dostupný od 1. apríla 2022 a odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 449 € vo verzii 6+128 GB a v konfigurácii 8+256 GB na 509 €. K dispozícii bude v čiernej, bielej, modrej a oranžovej farbe. Pokiaľ si zákazník zakúpi Galaxy A53 5G do 17. apríla 2022 alebo do vypredania zásob, získa navyše biele bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Live v hodnote 169 € ako bonus.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Samsung Galaxy A53 Galaxy A33

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať