SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Samsung rozširuje profesionálny rad monitorov ViewFinity o ďalší model

Tlačové správy
0

Nový etalón kvality medzi monitormi s vysokým rozlíšením získal ako prvý model na svete certifikát UL za matné protiodleskové prevedenie.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový monitor ViewFinity S8 (modelové číslo S80PB) s vysokým rozlíšením na profesionálne využitie v kreatívnych odboroch. Ocenia ho najmä filmári, fotografi, grafici a pod. ViewFinity je nový rad monitorov Samsung s vysokým rozlíšením, pri ktorých Samsung chce aj naďalej posúvať latku kvality stále vyššie. Monitor Samsung ViewFinity S8 bude na Slovensku dostupný začiatkom júla 2022 v dvoch veľkostiach. Jeho odporúčaná maloobchodná cena je 775 Eur v prípade uhlopriečky 32" a 571 Eur v prípade uhlopriečky 27".

„ViewFinity je výsledkom nášho úsilia, s ktorým vyvíjame a vyrábame špičkové monitory s mimoriadnou farebnou presnosťou pre profesionálov, pre ktorých je taká presnosť a stabilný výkon nevyhnutnosťou,“ vyhlásil Hyesung Ha, výkonný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Sme radi, že môžeme nový model ponúknuť umelcom, grafikom a ďalším profesionálnym používateľom, ktorí vďaka našej technológii budú môcť naplno využiť svoj tvorivý potenciál.“

Samsung ViewFinity S8 je k dispozícii v dvoch verziách s uhlopriečkou 32 a 27 palcov, teda 82 a 69 cm. V súčasnej dobe ide o dva najobľúbenejšie veľkostné varianty. Medzi hlavné prednosti patrí špičkové rozlíšenie UHD, široký gamut (farebná paleta) pokrývajúci 98 % farebného priestoru DCI-P3 a štandard Video Electronics Standards Association (VESA) DisplayHDR™ 600[1], čo znamená väčšie farebné rozpätie, presnosť a lepšie zobrazenie detailov. Vďaka profesionálnej továrenskej kalibrácii a vyspelému IPS panelu zobrazí monitor až miliardu farieb v dokonalej kvalite so špičkovým kontrastom aj v najnáročnejších projektoch a aplikáciách.

Okrem toho dostal monitor Samsung ViewFinity S8 aj certifikát PANTONE Validated[2] od renomovanej organizácie PANTONE[3], čo potvrdzuje, že nový model presne zobrazí viac ako 2000 jednotlivých farebných odtieňov a tiež 110 odtieňov pleti novo pridaných do vzorkovníka PANTONE SkinTone Guide.

Panel je krytý matnou vrstvou, vďaka ktorej monitor netrpí žiadnymi odleskami aj bez slnečnej clony – právom za to získal ako prvý model na svete certifikát Glare Free organizácie UL[4]. K ďalším prednostiam patrí široký pozorovací uhol vo vodorovnom aj zvislom smere. Aj vďaka nemu obdržal monitor ViewFinity S8 cenu Innovation Award Honoree v kategórii počítačových periférií a príslušenstva na tohtoročnom ročníku veľtrhu CES 2022 v americkom Las Vegas.

Samsung pri výrobe monitora použil novo vyvinutý materiál vyrobený čiastočne z recyklovaného plastového odpadu z oceánu. Napĺňa tým svoje odhodlanie využívať pri zobrazovacích zariadeniach viac recyklovaných plastov ako v roku 2021 a zmenšiť tým aj svoju ekologickú stopu. Technológia Eco Savings Plus navyše znižuje jas pixelov v časti obrazu s čiernou farbou, čím sa celková spotreba monitora znižuje až o 10 %. Aj za to dostal monitor ViewFinity S8 certifikát TCO[5], udeľovaný za splnenie požiadaviek pre spoločenskú i ekologickú udržateľnosť a za prispenie k cirkulárnej ekonomike.

Kvalitu monitora ViewFinity S8 podčiarkujú aj ďalšie funkcie. Je možné ho použiť ako jediný monitor pre viac počítačov, čo môže doma aj v kancelárii výrazne uľahčiť prácu. Jediný kábel USB-C umožňuje prenos obrazu a dát rýchlosťou až 10 Gb/s, k rýchlemu internetovému pripojeniu slúži ethernetový port[6], dobíjanie má výkon až 90 W. Prevedenie v štandarde VESA s naklápaním, otáčaním aj stredovým kĺbom znamená maximálne účelné využitie priestoru. Od organizácie TÜV Rheinland získal monitor ocenenia za režimy Intelligent Eye Care a Eye Saver (ochrana očí), za systém Adaptive Picture (vynikajúci obraz v akomkoľvek prostredí) a za technológiu Flicker Free zabraňujúci mihotaniu obrazu.

Do radu ViewFinity patria okrem nového modelu S8 aj deväť ďalších typov s rozlíšením QHD alebo vyšším – modely pre rok 2022 (S80PB, S61B) a pre rok 2021 (S95UA, S80UA, S80A, S70A, S65UA, S60UA, S60A).

Technické špecifikácie

Model

S80PB

Displej

Uhlopriečka

32”, 27’’ (82, 69 cm)

Rozlíšenie

3840 x 2160 (UHD)

Typ panelu

IPS

Gamut (rozsah DCI)

DCI-P3 98%

HDR

32’’ - HDR600, 27’’ - HDR400

Max. jas (typická hodnota)

32’’ - 600 cd/㎡, 27’’ - 400 cd/㎡

Odozva

5 ms (GtG)

Pomer kontrastu

1000:1 (typická hodnota)

Pozorovací uhol

178° (vodorovný) / 178° (zvislý)

Podpora farieb (16,7 mil /1 mld)

Max 1,07 mld

Funkcie

Režim Intelligent Eye care

Adaptive Picture / režim Eye Saver / Flicker Free

Picture-In-Picture

Áno

Picture-By-Picture

Áno

Typ stojanu

HAS (Height Adjustable Stand)

Výklopná / Otočná / Kĺbová konštrukcia

Áno

Držiak na stenu

100x100

Rozhranie

Konektivita

1 Display Port / 1 HDMI / 1 USB-C / USB Hub 3.0 (3 Dn)

*nabíjanie cez USB-C: Max 90W

Ethernet (LAN)

1 EA

Certifikácia

UL (protiodleskové prevedenie)

Áno

PANTONE

Áno (PANTONE™ Validated, PANTONE™ SkinTone™ Validated)

TUV

Áno (GS / Low Blue Light / Flicker free)

TCO 9.0

Áno

EPEAT

Áno

Energy Star

Áno

 

Ďalšie informácie vrátane dostupnosti na lokálnych trhoch:

https://displaysolutions.samsung.com/monitor/why-go-high-resolution

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných smart zariadení, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Samsung je podľa rebríčka Interbrands z roku 2020 piatou najhodnotnejšou značkou sveta s hodnotou 62,3 miliardy dolárov. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com .

[1] VESA Display HDR 600 je k dispozícii pre verziu s 32“. Verzia s 27“ podporuje VESA Display HDR 400.

[2]PANTONE™ Validated a PANTONE™ SkinTone™ Validated

[3] PANTONE je celosvetovo uznávaný systém využívajúci vzorkovníky farieb PANTONE Matching System (PMS) a PANTONE SkinTone.

[4] UL, LLC je certifikačná organizácia s globálnou pôsobnosťou, ktorá udeľuje certifikáty v oblastiach zabezpečenia a udržateľnosti.

[5] Certifikát TCO 9. generácie. TCO je globálne uznávaný certifikát udržateľnosti pre IT zariadenia – počítače, mobilné zariadenia, monitory a dátové centrá. Pri certifikácii sa hodnotí ekologická i spoločenská udržateľnosť a podpora cirkulárnej ekonomiky. Plnenie kritérií sa hodnotí nezávisle. Ide o certifikáciu realizovanú treťou stranou v súlade s ISO 14024.

[6] ViewFinity je potrebné pripojiť k modemu pomocou LAN kábla. Rýchlosť pripojenia je závislá od poskytovateľa a regiónu.

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať