ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Šéf Googlu: Umelá inteligencia bude mať na spoločnosť hlbší dopad ako oheň, elektrina či internet

Umelá inteligencia
5

Umelá inteligencia a kvantové počítače spôsobia v nasledujúcom štvrťstoročí revolúciu v našom svete, vyjadril sa Sundar Pichai, výkonný riaditeľ spoločnosti Alphabet, ktorá vlastní Google. Ďalej uviedol, že umelá inteligencia, ktorá je naprogramovaná tak, aby simulovala ľudskú myseľ a riešila problémy, bude mať väčší dosah ako väčšina významných objavov v nedávnej histórii.

„Očakávam, že bude zohrávať základnú úlohu takmer vo všetkých aspektoch nášho života,“ uviedol v podcaste, ktorý nahral redaktor BBC Amol Rajan. „Pokrok v umelej inteligencii je stále v počiatočných fázach, ale považujem to za najhlbšiu technológiu, na ktorej bude ľudstvo pracovať, a musíme sa uistiť, že ju využijeme v prospech spoločnosti.“ Pichai dodal, že bude mať na spoločnosť hlbší dopad ako objav ohňa, elektriny či internetu.

O kvantových počítačoch šéf technologického gigantu uviedol, že môžu priniesť oveľa viac možností: „Môžete nimi zachytiť zložitosť, pretože umožnia sledovať mnoho ďalších stavov.“ Klasické počítače majú tendenciu vidieť svet binárne (napríklad ako 0 a 1 alebo vypnuté a zapnuté), ale v skutočnom svete sú veci menej isté a existujú aj stavy medzi 0 a 1. Kvantové počítače sú schopné preskúmať tieto rôzne stavy, a tak sa otvárajú možnosti na výpočet vecí, ktoré predtým neboli možné.

Zdroj: marketwatch.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

eee reakcia na: Šéf Googlu: Umelá inteligencia bude mať na spoločnosť hlbší dopad ako oheň, elektrina či internet

27.7.2021 10:07
rererere
Reagovať

Takže na návštevu pápeža potrebuje košická radnica 600 dobrovoľníkov za 0€ a dajú si vianočné odmeny po 20000€ môžem osrať reakcia na: Šéf Googlu: Umelá inteligencia bude mať na spoločnosť hlbší dopad ako oheň, elektrina či internet

22.7.2021 17:07
Takže na návštevu toteho pápeža potrebuje košická radnica 600 dobrovoľníkov za 0€ a dajú si vianočné odmeny na košickej radnici po 20000€ môžem osrať, kto ide na vás robiť - hanba primátorovi toto. Vyžrať a nič viac. Môžem osrať.
Reagovať

RE: aj ľudí pekne segregujú na zaočkovaných a NEzaočkovaných reakcia na: Takže na návštevu pápeža potrebuje košická radnica 600 dobrovoľníkov za 0€ a dajú si vianočné odmeny po 20000€ môžem osrať

22.7.2021 19:07
aj ľudí pekne segregujú na zaočkovaných a NEzaočkovaných, pomaly nezaočkovaný nebudeš mať právo ani žrať jedlo z obchoďáku
Reagovať

To je reakcia na: Šéf Googlu: Umelá inteligencia bude mať na spoločnosť hlbší dopad ako oheň, elektrina či internet

22.7.2021 08:07
Takže význam "pre spoločnosť". Už aj v západnej civilizácií sa pretláča ázijský dôraz na prospech spoločnosti na úkor jednotlivca, ktorý je nezaujímavý.
Reagovať

RE: To je reakcia na: To je

22.7.2021 10:07
Povedal ze nema vyznam, lebo je primitivna. Cely cas myslel iba na to, ze nou bude viacej reklam zobrazovat.
Reagovať

Pridať komentár