SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Video: Microsoft dáva Windows do cloudu

Technológie
4

Windows 365 je nová služba Microsoftu, ktorá umožní podnikom pristupovať ku cloudovým počítačom odkiaľkoľvek a streamovať verziu systému Windows 10 alebo Windows 11 vo webovom prehliadači. Zatiaľ čo virtualizácia a vzdialený prístup k počítačom existujú už viac ako desať rokov, Microsoft teraz stavil na to, že Windows 365 ponúkne cloudové počítače podnikom práve pri prechode na kombináciu kancelárskej a vzdialenej práce.

Windows 365 bude fungovať v akomkoľvek modernom webovom prehliadači alebo prostredníctvom aplikácie Microsoft Remote Desktop, ktorá používateľom umožní prístup k ich cloudovému počítaču z rôznych zariadení. Okamžitý prístup umožní pracovníkom streamovať reláciu Windows so všetkými aplikáciami, nástrojmi, dátami a nastaveniami v počítačoch Mac, iPadoch, linuxových počítačoch a zariadeniach so systémom Android.

Windows 365 bude k dispozícii od 2. augusta iba pre podniky a s predplatným za používateľa. Presné ceny zatiaľ Microsoft neuviedol, ale služba je určená od firiem s jednou osobou až po podniky s tisíckami zamestnancov. Dostupné budú dve edície Windows 365: Business a Enterprise.

Obe verzie sú založené na Azure Virtual Desktop a jednotlivé cloudové počítače možno nakonfigurovať v rozmedzí od jedného CPU, 2 GB RAM a 64 GB úložného priestoru na low-ende až po počítače s ôsmimi procesormi, 32 GB RAM a 512 GB úložného priestoru. Spoločnosť ponúka 12 rôznych konfigurácií pre Windows 365 Business aj Enterprise a podniky budú môcť škálovať výpočtový výkon, takže bude na výber z mnohých možností.

Microsoft už ponúkol podobnú technológiu s Azure Virtual Desktop a Citrix už roky poskytuje desktopové počítače hostované v cloude. Ponuka Microsoftu sa snaží odlíšiť v jednoduchosti použitia a správy. Windows 365 bude určený pre organizácie, ktoré si chceli vyskúšať virtualizáciu, ale z rôznych dôvodov nemohli – buď bola pre ne príliš nákladná, príliš zložitá, alebo im chýbali odborné znalosti.

Firmy teraz budú schopné vytvoriť cloudové počítače v priebehu niekoľkých minút a prideliť ich zamestnancom, aby sa vyhli potrebe vyhradeného fyzického hardvéru. Hoci Windows 365 je v súčasnosti určený len pre podniky, môže to byť prvý významný krok do budúcnosti, kde na používanie systému Windows nebude potrebný vyhradený Windows PC.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Ak za to ľudia budú veľa platiť, mohlo by to pomôcť rozšíriť sa Linuxom, ktoré sú zdarma alebo stovku redhat enterprise reakcia na: Video: Microsoft dáva Windows do cloudu

23.7.2021 20:07
Ak za to ľudia budú veľa platiť, mohlo by to pomôcť rozšíriť sa Linuxom, ktoré sú zdarma alebo stovku redhat enterprise
Reagovať

Dúfam, že neznárodnia windows a nedajú ho len na predplatné klaudu. To by bolo na riť :-( reakcia na: Video: Microsoft dáva Windows do cloudu

23.7.2021 20:07
Dúfam, že neznárodnia windows a nedajú ho len na predplatné klaudu. To by bolo na riť :-( Niekedy používam počítač na chate bez internetu :-/
Reagovať

Petr Kmásal reakcia na: Video: Microsoft dáva Windows do cloudu

22.7.2021 13:07
Vypadá to nádherně. Bude pro mě potěšením pracovat na takovém vyladěném systému.
Reagovať

To je reakcia na: Video: Microsoft dáva Windows do cloudu

22.7.2021 08:07
Ale nejaký počítač stále bude treba a na ňom nejaký operačný systém. A namiesto "vlastnenia" OS MS Windows (ja viem, licencia, ale cez dobrý router aj tak môj) si budeme ho prenajímať. Spolu s ďalším virtuálnym počítačom.
Ďalší pokus zbavovania ľudí majetku a jeho koncentrácie v rukách pár globalizatorov.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať