Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Sennheiser HD 250 BT – kvalitné slúchadlá pre ľudí s dynamickým životným štýlom

1

Jednoduchosť, kompaktnosť, elegancia a dobrý zvuk v jednom. Aj tak by sa dali charakterizovať slúchadlá Sennheiser HD 250 BT. Veľkosť mušlí zaraďuje tieto slúchadlá do kategórie on-ear, čiže mušle na ucho len priliehajú, avšak ho neobklopujú. Nízka hmotnosť slúchadiel a primeraný prítlak aby mušle akurátne priliehali na ucho a spoľahlivo držali na hlave ich predurčuje aj na dynamickejšie aktivity, napríklad prechádzky, či  športovanie. Mušle dobre priliehajú, takže účinne tlmia hluk okolia.

Plastový most bez čalúnenia tvorí kompaktný celok, mušle sa posúvajú po jeho koncoch.  K pohodlnému noseniu prispieva aj zaujímavo vyriešená vôľa upevnenia mušlí k mostu vďaka ktorej sa môžu mušle natočiť v rozsahu niekoľkých stupňov.  Relatívne mäkká pamäťová pena čalúnenia mušlí a na dotyk príjemný syntetický materiál, ktorý je v kontakte s pokožkou ucha sú slúchadlá pohodlné aj pri dlhšom počúvaní.

Zdroj: Sennheiser

Prívlastok BT naznačuje, že slúchadlá sa pripájajú cez Bluetooth. Vzhľadom k účelu, čiže počúvaní hudby pri pohybových aktivitách slúchadlá nemajú konektor na pripojenie cez kábel. Je to však bohato vykompenzované implementáciou kvalitného kodeku aptX, ktorý je schopný preniesť hudbu vo vysokej kvalite. Na D/A prevodníkov v notebookoch, tabletoch, či smartfónoch sa niektorí výrobcovia snažia ušetriť, takže prevodník aj v cenovo dostupných slúchadlách renomovaného výrobcu poskytne vyššiu kvalitu. AptX Low latency umožní vychutnať si zážitok z akčných filmov, či hier bez pozorovateľného oneskorenia.  Slúchadlá si zapamätajú až 8 zariadení s ktorými ich spárujete, takže notebook, tablet, alebo smartfón stačí spárovať len raz.

Ovládacie prvky a aj mikrofón na telefonovanie sú sústredené na spodnej časti pravej mušle. Slúchadlá sa nabíjajú cez moderný USB-C konektor, čas nabíjania je  približne tri hodiny a doba hrania 25 hodín. Vstavaný mikrofón vám umožňuje telefonovanie aj hlasovú komunikáciu pri videohovoroch.

Kvalita zvuku je vzhľadom k cenovej kategórii nadpriemerná. Oceníte relatívne vyvážené zastúpenie jednotlivých oblastí počuteľného frekvenčného spektra s miernym zdvihom v oblasti najnižších basov a najvyšších tónov, takže na väčšinu žánrov nebudete potrebovať ekvalizér. Napríklad na džez je akustické vyladenie slúchadiel perfektné. Nástroje výborne znejú v oblasti basov a výšky podčiarkujú podfarbenie tónov.  Samozrejme ak niekto uprednostňuje pre niektorý žáner výrazne dunivé basy alebo skôr zvonivé výšky, môže si zvuk prispôsobiť podľa svojich preferencií v aplikácii Sennheiser Smart Control. Pri počúvaní skladieb s výrazným zastúpením vokálov, napríklad albumov Richarda Müllera, či Diany Krall zistíte, že ani stredné tóny nie sú odsunuté do pozadia a navyše vyrovnané frekvenčné pásmo dobre podáva aj vokály spevákov s rozsahom veľa oktáv. Samozrejme treba si uvedomiť, že Sennheiser HD 250 ani zďaleka nie sú slúchadlá pre audiofilov, avšak na počúvanie na prechádzkach, športovaní, či v študentskej izbe vás príjemne prekvapia sviežim a dynamickým zvukom

Technické parametre: frekvenčný rozsah 20 Hz – 22 kHz (-10 dB); citlivosť 110 dB; THD: < 0.3 % (1 kHz, 100 dB SPL); Bluetooth 5.0, kodek aptX, AAC, SBC; frekvenčný rozsah mikrofónu 100 Hz – 10 kHz batéria 190 mAh; hmotnosť 125 g. Cena 71 eur

+ dobrý zvuk, ergonómia

Len BT pripojenie

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Sennheiser HD 250 BT bluetooth slúchadlá

1 komentár

bulvar reakcia na: Sennheiser HD 250 BT – kvalitné slúchadlá pre ľudí s dynamickým životným štýlom

9.5.2021 20:05
To chcete aby ludia vracali z tych nezmyselnych bulvarnych nadpisov? Co je yo blud sluchadla pre dynamicky zivotny styl? Pisu tu mentalne zaostali ludia nadpisy?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať