XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

3D tlačiareň Plybot vymieňa konvenčné technológie za robotické ramená

0

Na väčšine spotrebiteľských 3D tlačiarní sa tlačová hlava pohybuje posúvaním vodorovne po koľajniciach a vertikálne po tyčiach. Plybot je však iný v tom, že hlavu „drží“ dvojica robotických ramien. Zariadenie vynašiel britský inžinier Josh Mitchell, teraz ho komercializuje kalifornská spoločnosť Hangar 75.

Rovnako ako iné 3D tlačiarne s technológiou modelovania fúznym nanášaním (fused deposition modelling – FDM) využíva cievky s plastovým vláknom, ktoré roztaví a vytláča, čím vytvára trojrozmerné objekty z jednotlivých vrstiev roztaveného plastu. Extrúzna dýza tlačiarne Plybot sedí na spojených koncoch dvoch sklopných motorizovaných ramien. Tie ju posúvajú vo vodorovnom smere, zatiaľ čo celá zostava ramien sa pohybuje zvisle pozdĺž radu troch tyčí vzadu.

SWAN_042021

Navyše prevádzka tejto tlačiarne je oveľa tichšia ako pri bežných tlačiarňach FDM, je kompaktnejšia, dokáže tlačiť až po okraje tlačovej plochy a je všeobecne menej mechanicky zložitá, a teda relatívne lacná. Plybot je kompatibilný s najrôznejšími typmi plastov a je schopný prijímať súbory CAD vytvorené používateľom cez Wi-Fi, USB alebo SD. To znamená, že pomocou sprievodnej aplikácie pre iOS/Android ju môžu používatelia nastaviť na tlač rôznych predprogramovaných objektov.

Maximálna veľkosť tlače je 178 x 152 x 127 mm. Pokiaľ ide o rýchlosť tlače, používatelia si môžu vybrať z režimov Draft, Normal a Fine. Rozlíšenie sa pohybuje od 0,05 do 0,3 mm. V súčasnosti beží na Plybot crowdfundingová kampaň na Indiegogo. Ak bude úspešná, prispievatelia môžu získať produkt za 339 USD (284 EUR), dodávky by sa mali začať v septembri 2021. Plánovaná maloobchodná cena je 399 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať