Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Škoda ENYAQ iV: Pred začatím predaja sme si novinku mohli pozrieť naživo

0

Niet už pochýb o tom, že Škoda to s elektromobilitou myslí vážne. Po veľmi úspešnom Citigo iV, ktorého celá produkcia sa vypredala v priebehu niekoľkých týždňov, sa už o pár dní dočkáme začatia predaja prvého elektrického SUV tejto značky.

ENYAQ iV je už od svojho predstavenia asi najočakávanejší elektromobil tohto roka. Ide o prvý sériový automobil značky ŠKODA na báze novej koncernovej modulárnej platformy pre elektromobily (MEB).

Vozidlo sa bude na náš trh dodávať s dvoma verziami akumulátorov s kapacitou 62 (58) kWh a 82 (77) kWh, s výkonom v štyroch výkonových verziách od 132 kW do 225 kW a so zadným náhonom alebo pohonom všetkých kolies.

Pri príležitosti 125. výročia založenia firmy bude vydaná aj limitovaná edícia Founders Edition v symbolickej sérii 1895 kusov. Bližší opis novinky nájdete tu.

Predaj má byť spustený už o pár dní a my sme mali možnosť pozrieť si vozidlo zblízka, aj keď zatiaľ iba staticky.

ENYAQ iV je vozidlo orientované na používateľa. Ako je pri škodovkách dobrým zvykom, ponúka veľkorysý priestor pre posádku aj batožinu, kvalitné spracovanie interiéru a obrovské množstvo technologickej výbavy.

Na rozdiel od viacerých konkurentov sa ENYAQ iV etabluje ako náhrada rodinného vozidla, a nie ako druhé vozidlo do rodiny. O tom svedčí aj hodnota dojazdu až 510 km (WLTP) a rýchle nabíjanie výkonom až 125 kW.

To sú hodnoty, ktoré umožnia tak každodenné jazdenie za povinnosťami, ako aj bezproblémové absolvovanie dlhších služobných ciest či dovolenky.

V štandardnej výbave je aj 11 kW AC nabíjačka, ktorá umožní pohodlné a rýchle nabíjanie aj v domácich podmienkach. Výrobca na tento účel ponúka aj domáce nabíjacie stanice (wallboxy).  

 

Viac fotiek nájdete v galérii. 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať