SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Škoda na výročnej tlačovej konferencii prezradila ceny nových modelov Superb a Kodiaq

Elektromobilita
0

Značka Škoda na svojej výročnej tlačovej konferencii zverejnila výsledky predajov za minulý rok v oblasti nových vozidiel, ale aj v rámci svojho programu predaja preverených jazdených vozidiel Škoda plus. Okrem toho sme mali možnosť oboznámiť sa s horúcimi novinkami v ponuke, novou generáciou vozidiel Superb a Kodiaq, ale aj s plánmi do blízkej budúcnosti.

Autorizovaní predajcovia značky Škoda na Slovensku začínajú prijímať objednávky na úplne nové generácie modelov Superb a Kodiaq, čím otvárajú novú kapitolu v histórii týchto vlajkových lodí mladoboleslavskej automobilky. Obe vozidlá prichádzajú na trh s atraktívnymi uvádzacími balíkmi a bohatou základnou výbavou Selection, ktorá zahŕňa motorizáciu 1,5 TSI ACT (110 kW) e-TEC spárovanú so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Škoda Superb je dostupná s uvádzacím bonusom od 38 840 eur s DPH, naftový variant štartuje od 44 540 eur s DPH. Škoda Kodiaq má uvádzaciu cenu od 36 170 eur s DPH.

Nové generácie Superbu a Kodiaqu prichádzajú s výraznými zmenami oproti predchádzajúcim modelom, pričom si zároveň zachovávajú charakteristické prvky, ktoré si získali obľubu slovenských zákazníkov. Obe vozidlá sú nielen väčšie, ale aj komfortnejšie a bezpečnejšie vďaka novým technológiám a asistenčným systémom dostupným už v základnej výbave.

Škoda Superb, ktorá sa najprv objavuje v karosárskom variante kombi, ponúka benzínovú a dve naftové motorizácie s možnosťou neskôr pridať plug-in hybrid a ďalšie výkonové varianty. Podobne aj model Kodiaq, dostupný v troch motorizáciách, bude v budúcnosti rozšírený o ďalšie možnosti. Obe vozidlá ponúkajú moderné a úsporné spaľovacie jednotky, pričom výkonnejšie naftové verzie sú dostupné aj s pohonom všetkých štyroch kolies. Zásadnou novinkou v pripravovaných plug-in hybridných verziách bude väčšia batéria, ktorá zabezpečí elektrický dojazd až 100 km, a štandardne dodávané DC nabíjanie s výkonom 50 kW a vstavaná trojfázová nabíjačka s výkonom 11 kW. 

Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko, zdôrazňuje, že rok 2024 bude pre značku Škoda v znamení rozsiahlej modelovej ofenzívy. Roman Rajtár, vedúci marketingu a produktu spoločnosti Škoda Auto Slovensko, pridáva, že nové generácie modelov sú oveľa vybavenejšie ako ich predchodcovia, pričom ponúkajú množstvo bezpečnostných a komfortných prvkov.

V prípade modelu Superb Combi sú k dispozícii dva stupne výbavy, pričom základná verzia Selection ponúka bohatú štandardnú výbavu. Vrcholná verzia Laurin & Klement pridáva ešte viac luxusných prvkov, ako sú masážne funkcie predných sedadiel, head-up displej, vyhrievané čelné sklo a ďalšie.

Škoda Kodiaq, ktorá má rovnaké motorizácie ako Superb, sa môže pochváliť prednými LED svetlometmi s asistentom diaľkových svetiel, asistentom udržiavania jazdného pruhu, parkovacími senzormi a ďalšími bezpečnostnými a komfortnými prvkami.

Oba modely zároveň kladú dôraz na ekológiu s novým dizajnom a zlepšenou aerodynamikou. Interiér je modernizovaný veľkou obrazovkou infotainmentu a inovatívnymi riešeniami Simply Clever. Bezpečnosť je zaistená inteligentnými asistenčnými systémami, ktoré sú pre model Superb novinkou. Oba karosárske varianty modelu Superb sa navyše budú vyrábať na Slovensku.

Značka Škoda však v tomto roku pripravuje aj ďalšie novinky. Hneď zo začiatku roka to bude modernizovaný model ENYAQ, ktorý prichádza so zlepšeným hardvérom infotainmentu, novým softvérom, zdokonaleným manažmentom batérie vrátane predohrevu a aj novou pohonnou jednotkou s výkonom 210 kW, dojazdom predĺženým na 575 km a výkonom nabíjania zvýšeným na 170 kW. V ponuke pribudne aj variant Laurin & Klement s exkluzívnymi prvkami výbavy.

V druhej polovici roku sa potom môžeme tešiť na odhalenie nového stredného elektrického SUV nazvaného ELROQ. 

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať