SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Volkswagen ID.7 vstupuje na slovenský trh

Elektromobilita
0

Nový Volkswagen ID.7 je prvý globálny elektrický model značky vo vyššej strednej triede, ktorý kombinuje veľký dojazd, najnovšie technológie a vysoký komfort. S udávaným dojazdom až 700 kilometrov podľa WLTP sa novinka radí medzi najefektívnejšie elektrické vozidlá na trhu.

Auto je postavené na známej modulárnej koncernovej platforme MEB pre elektromobily. Prichádza s novo vyvinutou elektrickou pohonnou jednotkou APP550, pochádzajúcou z vývoja s Volkswagen Group Components, ktorá sa vyrába v závode Kassel. Súčasťou tohto modulu je synchrónny elektromotor s permanentnými magnetmi, jednostupňový dvojdielny prevod a impulzový menič.

Poskytuje výkon 210 kW (286 koní) a maximálny krútiaci moment 545 Nm, čím predstavuje najvýkonnejšiu pohonnú jednotku v rade ID. S týmto pohonom ID.7 zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 180 km/h. Volkswagen ponúka pre ID.7 dve verzie batérií – 77 kWh a 86 kWh, ktoré zabezpečia dlhý dojazd a sú kompatibilné s rýchlym dobíjaním. Model ID.7 Pro s batériou 77 kWh ponúka dojazd až 615 kilometrov, zatiaľ čo väčšia verzia ID.7 Pro S s batériou 86 kWh dokáže prejsť až 700 kilometrov na jedno nabitie. Vo výbave je vstavaná trojfázová AC nabíjačka s výkonom 11 kW a DC nabíjanie s výkonom až 175 kW.

Model ID.7 s dĺžkou takmer 5 metrov je vyvrcholením evolúcie koncepcie ovládania a interiérovej kvality, ktoré Volkswagen vyvinul. Spoločnosť zareagovala na spätnú väzbu od zákazníkov a zlepšila ovládanie v relevantných oblastiach. Zvýšený cestovný komfort je zabezpečený prostredníctvom novej klimatizácie, klimatizovaných sedadiel s masážnou funkciou a panoramatického strešného okna s elektrochromatickým sklom Smart Glass. Interiér je vybavený najnovšou technológiou a luxusnými prvkami. Centrálny 38 cm (15-palcový) displej informačno-zábavného systému, head-up displej s rozšírenou realitou a nové ovládacie prvky zabezpečujú intuitívne a pohodlné používanie. K dispozícii sú aj exkluzívne prvky, ako sú masážne a klimatizované sedadlá ergoActive a inteligentné panoramatické strešné okno so sklom Smart Glass. Novinka ponúka najmodernejšie asistenčné systémy, ako je Travel Assist s kolektívnymi dátami, ktoré vodičovi poskytujú podporu pri riadení a parkovaní. Volkswagen s ID.7 robí krok vpred v oblasti elektromobility a uvádza, že do roku 2026 predstaví desať nových elektrických modelov, čím posilní svoje postavenie na trhu.

Dizajn ID.7 je podriadený aerodynamike. Päťdverová karoséria s kupolovou strechou a splývajúcou zadnou časťou je optimalizovaná na nízky koeficient aerodynamického odporu, čo je kľúčom k jeho výnimočnej efektivite. S dlhým rázvorom 2966 mm a krátkymi prevismi karosérie ponúka ID.7 pôsobivý vzhľad s vysokou mierou praktickosti a priestoru v interiéri.

S ID.7 Volkswagen nielenže predstavuje novú prémiovú triedu v segmente elektrických vozidiel, ale aj ukazuje smer, ktorým sa uberá automobilový priemysel v budúcnosti – smerom k udržateľnosti, inovácii a vysokému komfortu.

Volkswagen ID.7 prichádza na slovenský trh s pohonom zadných kolies s výkonom 210 kW a batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh, v zaujímavej akciovej edícii Limited, v ktorej zákazník dostane v cene balík doplnkovej výbavy v hodnote až 9340 eur zadarmo a k tomu bonusovú zľavu 3000 eur. Akciová cena tejto verzie je 53 490 eur. Táto ponuka platí do 31. 3. 2024. Od 1. 4. 2024 bude k dispozícii verzia ID.7 Pro s bonusom 3000 eur za 51 490 eur. Neskôr príde aj verzia GTX s väčšou batériou a pohonom všetkých kolies.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať