SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Slabý signál Wi-Fi? Problém vyriešia aktívne antény

Technológie
0

wifi_aktivne_182.jpg Spoločnosť Ethertronics plánuje integrovať technológiu aktívnych antén do Wi-Fi routerov a ďalších prístrojov. Technológia bola pôvodne vyvinutá pre potreby mobilných zariadení a má vyriešiť problém so slabým signálom.

Samozrejme, žiadna technológia nezaručí nekonečný dosah. Aktívne antény však majú optimalizovať vyžarovanie Wi-Fi signálu. To by malo v praxi znamenať, že k bezdrôtovej sieti sa pripojíte aj z takých miest domácnosti, kde ste pokrytie nemali. Respektíve, pripojenie bude rýchlejšie a stabilnejšie.

Princíp technológie spočíva v tom, že aktívne antény dokážu vyžarovať bezdrôtový signál vo viacerých režimoch. Router vďaka inteligentnému algoritmu zvolí režim, ktorý je najvhodnejší pre konkrétne zariadenie. Samozrejme, problém môže nastať v prípade väčšieho počtu zariadení. Nové routre so štandardom 802.11ac Wave 2 však dokážu využívať viacero antén súbežne na komunikáciu s rôznymi zariadeniami. V praxi by to malo znamenať, že každá anténa bude komunikovať s iným zariadením a signál bude vysielať v inom režime.

Ako sme spomenuli, technológia vznikla s cieľom zlepšiť príjem signálu v mobilných zariadeniach. Ethertronics v rámci testovania zaznamenal cca 20% až 45% zlepšenie. Avšak s technológiou sa ešte v praxi nestretnete. Testuje ju viacero výrobcov a je možné, že sa na trh dostane až spoločne s inteligentnými Wi-Fi routermi.

wifi_aktivne_1.png

Zdroj: gigaom.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať