SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Sláva populárnej aplikácie Zoom dostáva vážne trhliny

Tlačové správy
0

Pani, ktorá sa oblúkom vyhýba fitku,  zrazu cvičí online rehabilitačné cviky. Žiaci sú vo virtuálnej triede. Inokedy nezaplatiteľní koučovia ponúkajú svoje lekcie bezplatne. Čo majú všetky tieto aktivity spoločné? Videokonferenčnú aplikáciu. Aj britský premiér Boris Johnson zdieľal na svojom Twitteri, ako vedie pracovné rokovanie prostredníctvom tejto aplikácie.

Videokonferenčná aplikácia Zoom zažíva počas pandémie svoju slávu. Používajú ju milióny ľudí na prácu z domu, štúdium aj na bežné rozhovory s priateľmi a rodinou. Milióny používateľov a množstvo zdieľaných informácií viedli k otázkam, či sú dodržiavané všetky opatrenia na ochranu súkromia a dát používateľov.

Agentúra FBI zachytila viacero správ o konferenčných hovoroch, ktoré boli prerušené pornografickými alebo nenávistnými obrázkami a vyhrážkami. Koncom marca boli hlásené incidenty z amerických škôl, počas ktorých vstúpila do virtuálnych tried neznáma a neautorizovaná osoba. Najdôležitejšie je vždy vytvárať privátne konferenčné hovory, ktoré si vyžadujú zadanie hesla a skopírovanie odkazu pre účastníkov. Tento odkaz a heslo by mali byť distribuované bezpečnou cestou iba pre účastníkov.

Hovorca spoločnosti Zoom na žiadosť britských médií odmietol akékoľvek obavy z nedostatočnej bezpečnosti aplikácie Zoom. Spoločnosť podľa jeho slov berie súkromie používateľov, bezpečnosť a dôveru veľmi vážne. Vykonali dôkladné bezpečnostné kontroly používateľov, sietí aj dátových centier.

Maily s odkazmi smerujúcimi na škodlivé webové stránky alebo škodlivý softvér.

  • Maily o zázračných liekoch, falošné mapy s údajným výskytom vírusu, žiadosti o darovanie peňazí, e-maily predstierané, že sú od zdravotníckych organizácií. 
  • Falošné maily „akože“ of Microsoftu, Google Drive a podobne, kde od vás chcú, aby ste zadali svoje heslo, aby vám mohli s niečím pomôcť, alebo vám hrozia, že vám zablokujú účet. 
  • Maily alebo SMS správy o dodávkach tovarov, ktoré ste si neobjednali. 

Spracované na základe Spravodajstva Európskeho parlamentu

Ako sa chrániť proti kybernetickým útokom doma?

Dávajte si pozor na nevyžiadané maily, SMS-ky a telefonáty, najmä ak od vás chcú heslá alebo iné citlivé informácie, apelujúc na mimoriadnosť situácie. Hekeri vedia, že často je ľahšie zmanipulovať ľudskú myseľ, ako sa dostať do počítačového systému. Pamätajte na to, že banky ani iné spoločnosti od vás nikdy nebudú žiadať vaše heslo.

Zabezpečte svoju domácu sieť. Zmeňte si heslo na Wi-Fi, nastavte limit na počet zariadení, ktoré sa môžu naň pripojiť, a povoľte len vaše počítače, tablety a telefóny.

Používajte komplikované heslá. Najlepšie sú dlhé a komplexné heslá, ktoré obsahujú písmená, číslice a špeciálne znaky.

Chráňte svoje zariadenia. Pravidelne aktualizujte všetky vaše systémy a aplikácie a nainštalujte si antivírus.

Rodina a návštevy. Deti alebo iní členovia rodiny môžu nechcene vymazať informácie, zmeniť nastavenia alebo dokonca zavíriť váš počítač. Nedovoľte im používať zariadenia, na ktorých pracujete.

Alison

Všetky autorove články
alison Zoom videokonferencia ochrana

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať