CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Slovenskí študenti skončili druhí v celosvetovom finále FIRST LEGO League v USA

Tlačové správy
0

Druhé miesto na FIRST LEGO League (FLL) World Festival 2017 v americkom St. Louise. Študenti z tímu TalentumSAP ho vybojovali vo finále robotickej súťaže, v ktorej sa stretlo 108 družstiev – tie najlepšie spomedzi desiatok tisíc tímov z celého sveta. Mladí Košičania uspeli v kategórii „Gracious professionalism”, čím porota ohodnotila predovšetkým ich vyrovnaný výsledok vo všetkých disciplínach súťaže a ocenila aj ich vnímavý a pohotový prístup.

V rámci FLL sa súťaží v štyroch kategóriách – Robot Game, Robot Design, Team Work a Research Project. Najpopulárnejšou je nesporne Robot Game, v ktorej si slovenskí reprezentanti pripísali celkové 12. miesto. Veľkému záujmu sa tešil aj ich výskumný projekt o záchrane netopierov, v rámci ktorého predstavili svoj jedinečný produkt „Batscape”. Ten umožní uniknúť netopierom pri vonkajšej izolácii zo škár budov. Dostali sa aj do tzv.„call back” skupiny tímov, ktorú si prizvala porota na detailné preverenie ich schopností. To sa podarilo iba najlepším účastníkom.

Nomináciu na svetový festival získali mladí Slováci z TalentumSAP už druhýkrát vo svojej histórii. Sú jediným tímom, ktorému sa to zo Slovenska podarilo. Ich mentorkou v rámci Nadácie Talentum Cassoviensis Alapítvány v Košiciach je už siedmy rok Angelika Hanaszová: „World Festival sa svojou atmosférou a svojimi rozmermi vôbec nepodobá na európske súťaže. Pripomína skôr veľké výstavné podujatie, kde si všetkých 108 tímov ozdobí svoj stan a snaží sa upútať pozornosť tých ostatných. Nie je to iba o súťaži, ale aj o zábave, komunikácii a spolupráci medzi mladými z celého sveta,“ vysvetľuje. Šesticu jej úspešných zverencov vo finále tvorili tento rok Mária Kuczik, Oliver Dávitko, Oszkar Urbán, Maximilian Pándy, Ján Pavol Luby a Matúš Pačuta.

„Patria medzi najlepších na svete. To hovorí za všetko. Nám nezostáva nič iné, len vysloviť uznanie a obdiv nielen spomenutej šestici našich reprezentantov, ale aj všetkým, ktorí sa podieľajú na výchove mladých expertov na robotiku. Sme veľmi hrdí, že ich môžeme už niekoľko rokov podporovať. Tento, tak ako aj ďalšie vzdelávacie projekty, na ktorých sa podieľame, sú nevyhnutnou podmienkou, ako pritiahnuť mladých ľudí na štúdium technologických a IT smerov. Ponúkajú obrovskú perspektívu a TalentumSAP je dôkazom, že aj otvárajú cestu do sveta,“ povedal generálny riaditeľ SAP Slovensko Richard Guga.

Pre viac informácií navštívte web stránku súťaže FIRST LEGO League. Bližšie informácie o tíme nájdete na adrese http://team.talentum.net.

Zobrazit Galériu

SAP

Všetky autorove články
FIRST LEGO League

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať