Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Smart home zariadenia BOSCH s inteligentným ovládaním

3

Špeciálny projekt

Technológia Home Connect umožňuje ovládať spotrebiče na diaľku pomocou smartfónu alebo tabletu. Mobilná aplikácia vám ku každému spotrebiču poskytne aj množstvo praktických rád a tipov. Môžete ju prepojiť aj s ďalšími systémami smart home, ako je osvetlenie, alternatívne zdroje energie, prípadne s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu, umožňujúcim hlasové ovládanie týchto spotrebičov a systémov.

Inteligentné domáce spotrebiče

Vďaka kamerám integrovaným v chladničke môžete priamo v obchode na tablete alebo telefóne skontrolovať, aké potraviny vám doma chýbajú. Chladnička dokáže rozpoznať až 60 druhov ovocia a zeleniny a ponúkne recepty z potravín, ktoré máte doma. Takisto vám odporučí, ktorá zóna je na uskladnenie danej potraviny najvhodnejšia, prípadne vás upozorní, že táto potravina do chladničky nepatrí. Aplikácia vás takisto upozorní, ak ste nechali otvorené dvierka chladničky alebo ak v dôsledku poruchy v chladničke stúpa teplota.

V aplikácii Home Connect nájdete recepty pre každý podporovaný spo­trebič, takže prípravu jedla hravo zvládne aj neskúsený kuchár. Nastavenie na prípravu vybraného pokrmu pošle aplikácia priamo do rúry. Počas prípravy môžete ísť napríklad na prechádzku, pretože cez aplikáciu na diaľku skontrolujete, v akej fáze sa proces nachádza a kedy bude jedlo pripravené. Pokiaľ by prechádzka trvala dlhšie, ako ste plánovali, na diaľku možno spustiť režim udržiavania teploty. Mimo domova sa takisto môžete uistiť, že ste rúru vypli, napríklad po odchode na dovolenku. Ak prepojíte varnú dosku s odsávačom pár, spotrebiče budú navzájom komunikovať, aby zaistili optimálne odsávanie. Farebné osvetlenie odsávača pár navyše umožňuje vytvoriť v kuchyni svetelnú atmosféru podľa aktuálnej nálady alebo príležitosti.

Technológia Home Connect vám pomocou automatického kávovaru Bosch umožní pripraviť kávu ako od skúseného baristu. Ak máte hostí, stačí dať kolovať smartfón alebo tablet a každý si vyberie svoju obľúbenú kávu: slabé latté, silnejšie cappuccino alebo nejakú zaujímavú špecialitu. Aplikácia pošle zoznam do kávovaru a ten postupne pripraví všetky zvolené nápoje. Nastavenie obľúbených nápojov si môžete aj uložiť. Keď príde návšteva, stačí kliknúť na uložené meno a už sa nemusíte pýtať, akú kávu má najradšej.

Regulácia a úspory energie

S inteligentnými spotrebičmi s technológiou Home Connect môžete aj ušetriť. Ak máte k dispozícii energiu zo solárnych panelov alebo dvojtarifové sadzby, môžete v aplikácii nastaviť časový rámec, keď potrebujete umyť riad alebo vyprať bielizeň. Inteligentné systémy dokážu ušetriť množstvo energie alebo „premýšľať vopred“. Spotrebič sa tak spustí automaticky vtedy, keď je k dispozícii najlacnejšia energia.

Nová inteligentná regulácia kúrenia Bosch EasyControl rozpozná, že ste prišli domov, a prispôsobí tomu teplotný režim v byte. Prediktívne ovládanie kúrenia podľa lokálnej predpovede počasia a možnosť individuálneho nastavenia teploty pre každú miestnosť ušetrí až 25 % energie.  Samozrejmosťou je možnosť ovládania a programovania kúrenia nielen pomocou ovládacích panelov, ale aj z mobilnej aplikácie. K dispozícii je verzia pre domy s vlastným zdrojom tepla aj verzia pre bytové domy, ktorá ovláda bezdrôtovo pripojené termostatické hlavice na radiátoroch.  

Robotické kosačky Bosch Indego s umelou inteligenciou

Inteligentný navigačný systém LogiCut kosačiek Indego M 700 a Indego M+ 700  dokáže zmapovať vašu záhradu, presne zmerať plochy trávnika, čo umožňuje systematické kosenie v paralelných pruhoch. Kosačky si dokážu samy stanoviť čas a periodicitu kosenia vrátane času nabíjania a prestávok v čase keď vy, alebo vaši susedia chcete mať pokoj. V priebehu kosenia ­zistia ktorú časť trávnika už pokosili, a preto je kosenie o 40 % rýchlejšie než pri bežných kosačkách, ktoré sa pohybujú náhodne. Energiu šetria aj motory bez uhlíkových komutátorov, ktoré navyše majú neporovnateľne dlhšiu životnosť. Kosačky dokážu presne pokosiť okraje trávnika sledovaním ohraničujúceho kábla.

Na záver

Vďaka podpore technológie ITTT (If This, Then That) môžete funkčne prepojiť rôzne zariadenia pripojené k internetu. Po dopečení večere v rúre sa napríklad rozsvieti svetlo nad jedálenským stolom a začne hrať vaša obľúbená hudba, v prípade chybového hlásenia či úniku vody sa rozbliká svetlo v pracovni načerveno alebo sa ráno podľa nastaveného času budíka zapne kávovar, aby bol nachystaný, len čo vstanete.

 

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

3 komentáre

. reakcia na: Smart home zariadenia BOSCH s inteligentným ovládaním

14.3.2021 12:03
Absolutne neuzitocne “funkcie”, ktore nikto nevyuzije. Zapinat svetlo po dopeceni a pustat hudbu po prichode je pre mentalne jednoduchych autorov, co to pisu. Tieto atrapy dummy produktov navrhuju najlacnejsi ludia ktorych HR oddelenie zohnalo. V tomto storoci sa nikto nedocka, ze inteligenti budu bezne navrhovat smart produkty. Uzitocne funkcie ako dvihanie roliet, otacanie zaluzii by mal ponukat kazdy dummy(smart) produkt.
Reagovať

ak prediktivne kurenie reakcia na: Smart home zariadenia BOSCH s inteligentným ovládaním

14.3.2021 02:03
usetri v mojom dome s tepelnym cerpadlom a podlahovym kurenim 25% energie tak ja som Majka z Gurunu.
Trosku amaterizmu do tych marketingovych zvastov by nezaskodilo
Reagovať

ITTT reakcia na: Smart home zariadenia BOSCH s inteligentným ovládaním

12.3.2021 08:03
Technológia ITTT neexistuje. Správne je IFTTT.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať