NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Smartfóny HTC s Androidom obsahujú bezpečnostnú chybu

Bezpečnosť
0

htc-phone-wifi.jpg Výrobca inteligentných telefónov informáciu o zraniteľnosti zverejnil minulý týždeň. Konkrétne ide o možnosť získať a odoslať názov (SSID) a heslo siete Wi-Fi, ku ktorej je smartfón pripojený. Spôsob, ako možno daný útok vykonať, nie je vôbec zložitý. Ak totiž používateľ nainštaluje (a teda aj povolí) aplikáciu s oprávneniami android.permission.ACCESS_WIFI_STATE, tá získa prístup k triede WiFiConfiguration. Využitím metódy .toString() danej triedy potom možno získať rôzne údaje o sieti Wi-Fi vrátane jej názvu a prihlasovacieho hesla (dešifrovacieho kľúča).

Túto chybu však neobsahujú všetky smartfóny od HTC a na väčšine z nich sa aplikácia k heslu nedostane. Zraniteľnosť objavil Chris Hessing ešte minulý rok a začiatkom septembra kontaktoval spoločnosti HTC a Google, ktorá upravila systém Android a skontrolovala, či sa na Android Markete nenachádzajú aplikácie využívajúce túto zraniteľnosť. Žiadne však nenašla.

Medzi smartfóny HTC obsahujúce túto bezpečnostnú dieru patria Desire HD (FRG83D, GRI40), Glacier (FRG83), Droid Incredible (FRF91), Thunderbolt 4G (FRG83D), Sensation Z710e (GRI40), Sensation 4G (GRI40), Desire S (GRI40), EVO 3D (GRI40) a EVO 4G (GRI40).

Momentálne by mala byť väčšina smartfónov už automaticky aktualizovaná, ale istejšie je skontrolovať aktualizácie pre konkrétny model na stránke http://www.htc.com/www/help/.

Zdroj: h-online.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať