CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

So smartfónmi Motorola už môžete platiť v rámci Google Pay

Tlačové správy
1

Google na Slovensku spustil inovovanú verziu softvérovej platformy pre bezkontaktné platby – Google Pay, ktorá vychádza z predchádzajúcej služby Android Pay.

Slovensko patrí medzi prvé krajiny v okolí, ktoré túto službu spustilo. Dnes už môžete prostredníctvom Google Pay platiť v štyroch bankách. Zatiaľ sa jedná o Slovenskú sporiteľňu, mBank, Poštovú banku a J&T Banku.

Pre platby s Google Pay potrebujete smartfón, ktorý má systém Android od verzie 4.4 a vyššie, podporuje bezdrôtovú technológiu NFC a má v sebe nainštalovanú aplikáciu Google Pay. Z momentálnej ponuky smartfónov Motorola sa čip NFC nachádza v týchto modeloch: Moto E4 SingleSIM, Moto E4 Plus, Moto G5 plus, Moto G5s, Moto G5s Plus, Moto X4, Moto Z, Moto Z Play a Moto Z2 Play.

Google Pay funguje na jednoduchom pridaní údajov o vlastnej platobnej karte a zadaní súkromného zámku pre smartfón. Bezkontaktné platby môžu byť realizované aj offline, keďže aplikácia si stiahne verifikačné tokeny. Platba je navyše bezpečnejšia, keďže v telefóne sa nenachádzajú žiadne zneužiteľné údaje o vašej platobnej karte. Platby na online stránkach budú k dispozícií všade tam, kde sa bude nachádzať nápis Buy with G Pay.

SKPR STRATEGIES, s.r.o.

Všetky autorove články
Motorola platba Google Pay cip NFC

1 komentár

vazne? ja som myslel ze so vsetkymi co maju NFC a nie len motorola :) reakcia na: So smartfónmi Motorola už môžete platiť v rámci Google Pay

6.3.2018 07:03
pekny marketing mimochodom len pochybujem ze na tuto stranku chodia ludia, ktori by teraz bezali kupovat motoroly lebo nadobudli dojem ze len s nimi mozu platit cez Google Pay :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať