NICEBOY_062022 NICEBOY_062022 NICEBOY_062022

Sony Link Buds / Inovatívne slúchadlá s podporou 360 Reality Audio

0

Pri recenzovaných slúchadlách vás na prvý pohľad upúta zaujímavá konštrukcia, predovšetkým to, že časť, v ktorej je akustický menič s priemerom 12 mm, má v strede otvor, takže vám nič nebráni počuť zvuky a aj hluky okolia. Funguje to veľmi zaujímavo a zároveň prirodzene, ako keby ste počúvali hudbu či hovorené slovo z reproduktorov, pričom spolu s počúvaným programom počujete aj to, čo sa deje okolo vás. Výrobca pamätal aj na ekológiu a puzdro je vyrobené z recyklovaného plastu. Otvoríte ho zatlačením malého tlačidla. V zadnej časti je druhé tlačidlo na párovanie.

Slúchadlá sú veľmi ľahké, každé má hmotnosť len 4,1 g. Do zvukovodu sa vkladá okrúhla časť, pričom slúchadlo v uchu fixuje silikónové krídelko, ktoré sa zasúva pod zahnutie chrupavky. V balení sú vymeniteľné krídelká v piatich veľkostiach, takže určite si nájdete také, s ktorým vám budú slúchadlá spoľahlivo a pritom pohodlne držať v uchu. Prvý pocit je trochu zvláštny, ale rýchlo som si zvykol. Navyše som zistil, že slúchadlá môžem mať v ušiach oveľa dlhšie než klasické štuple či kôstky. Ak sú krídelká vzhľadom na veľkosť vášho ucha malé, slúchadlá vypadávajú a veľké zas tlačia. Výrobca deklaruje odolnosť IPX4, teda proti kvapkajúcej vode a, samozrejme, aj proti potu. Na obale je QR kód na aplikáciu Headphones Connect, v ktorej je aj videonávod, ako slúchadlo správne zasunúť do ucha. Ak chcete využívať funkciu Sony 360 Reality Audio, aplikácia vás vyzve, aby ste si selfie kamerou odfotili obidve uši. Následne aplikácia analyzuje ich tvar na účel optimalizácie priestorového zvuku. Funkcia 360 Reality Audio funguje len s aplikáciami streamovacích služieb Tidal, Deezer, Amazon Music HD či nugs.net.

Prehrávanie a ďalšie funkcie sa ovládajú poklepaním, no nie na slúchadlá, ale aj na časť tváre pred uchom. Vibrácia klepnutia sa cez tvárové kosti prenesie na slúchadlo. V aplikácii si môžete nastaviť funkcie na dvojité či trojité ťuknutie pre ľavé aj pravé slúchadlo.  Slúchadlá vydržia na jedno nabitie hrať 5,5 hodiny a energia z batérie v puzdre vystačí na ďalších 12 hodín počúvania. Batéria v puzdre sa nabíja len cez konektor USB-C, bezdrôtové nabíjanie tieto slúchadlá nemajú. Desaťminútové nabíjanie zaistí energiu na 90 minút. Aplikácia Headphones Connect vás upozorní, keď úroveň nabitia nabíjacieho puzdra klesne pod 30 %.

Slúchadlá komunikujú cez rozhranie bluetooth 5.2 s kodekmi SBC a AAC. Podporujú aj funkciu Fast Pair na rýchle spojenie s androidovými zariadeniami a SwiftPair pre počítače a tablety s Windows. Technológia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) umožňuje prevzorkovať skladby v súboroch so stratovou kompresiou na kvalitnejší zvuk. Nepatrný rozdiel som zaznamenal, ale môže to byť aj subjektívny dojem, keďže som vedel, že táto funkcia je aktívna.

Prekvapila ma kvalita zvuku, predovšetkým prirodzené podanie celého akustického spektra. Napriek tomu, že nejde o slúchadlá pre audiofilov, dajú sa veľmi dobre rozlíšiť zvuky jednotlivých nástrojov aj ich poloha v priestore, tak ako ju namixovali zvukoví majstri v štúdiu. Vynikajúco sa počúva napríklad džez alebo vokálne skladby. Prirodzeným dôsledkom otvorenej konštrukcie je nepatrne menej výrazné podanie basov, takže pri niektorých hudobných žánroch som ich trochu vytiahol v ekvalizéri. Pri používaní som aj bez manuálu objavil funkciu Speak-to-Chat. Vďaka nej mikrofóny v slúchadlách zaznamenajú, že ste začali hovoriť, a pozastavia prehrávanie hudby. Keď potom prestanete rozprávať, reprodukcia sa znovu spustí. Zabudované mikrofóny sú veľmi dobré a slúchadlá majú implementované algoritmy na potlačenie hluku, keď rozprávate.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, dobre počuť zvuky okolia, možnosť prispôsobenia zvuku, veľmi dobré mikrofóny
- Trochu zvláštna ergonómia, nepodporujú bezdrôtové nabíjanie, menej výrazné basy

PARAMETRE:

Akustické meniče: dynamické 12 mm; frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz; bluetooth 5.2, profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP; kodeky SBC, AAC, výdrž batérie: 5,5 h slúchadlá + 12 h puzdro; hmotnosť: 4,1 g slúchadlo, 34 g puzdro 

Cena: 187 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať