SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Sony LinkBuds – inovatívne slúchadlá s podporou 360 Reality Audio

0

U recenzovaných slúchadiel vás na prvý pohľad upúta zaujímavá konštrukcia, predovšetkým, že časť v ktorej je akustický menič s priemerom 12 mm má v strede otvor, takže vám nič nebráni počuť zvuky a samozrejme aj hluky okolia. Funguje to veľmi zaujímavo a zároveň prirodzene, ako keby ste počúvali hudbu, či hovorené slovo z reproduktorov, kedy spolu s počúvaným programom počujete aj čo sa deje okolo vás. Testoval som biely farebný variant. Pri pozornejšom pohľade si všimnete, že puzdro nie je úplne biele a hmatom zistíte jemne drsnú textúru. Výrobca totiž pamätal aj na ekológiu a puzdro je vyrobené z recyklovaného plastu. Puzdro otvoríte zatlačením malého tlačidla. 

Slúchadlá sú veľmi ľahké, každé váži len 4,1 g. Do zvukovodu sa vkladá okrúhla časť, pričom slúchadlo v uchu fixuje silikónové krídelko, ktoré sa zasúva pod zahnutie chrupavky. V balení sú vymeniteľné krídelká v piatich veľkostiach, takže určite si nájdete také, ktoré vám budú slúchadlá spoľahlivo a pritom pohodlne držať v uchu.  Prvý pocit je trochu zvláštny, ale rýchlo som si zvykol. Navyše som zistil, že slúchadlá môžem mať v ušiach oveľa dlhšie než klasické štuple, či kôstky.  Ak sú krídelká vzhľadom k veľkosti vášho ucha malé, tak slúchadlá vypadávajú a veľké zas tlačia. Výrobca deklaruje odolnosť IPX4, čiže proti kvapkajúcej vode a samozrejme aj proti potu. Na obale je QR kód na aplikáciu Headphones Connect, v ktorej je aj video návod ako slúchadlo správne zasunúť do ucha. Ak chcete využívať funkciu Sony 360 Reality Audio od Sony aplikácia vás vyzve, aby ste si selfie kamerou odfotili obidve uši. Aplikácia následne analyzuje ich tvar, za účelom optimalizácie priestorového zvuku. Funkcia 360 Reality Audio funguje len s aplikáciami streamovacích služieb Tidal, Deezer, Amazon Music HD, či nugs.net.

Prehrávanie a ďalšie funkcie sa ovládajú poklepaním avšak nie na slúchadlá, ale aj na časť tváre pred uchom. Vibrácia klepnutia sa cez tvárové kosti prenesie na slúchadlo. V aplikácii si môžete nastaviť funkcie na dvojité, či trojité ťuknutie pre ľavé aj pravé slúchadlo.

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie hrať 5,5 hodiny a energia z batérie v puzdre vystačí na ďalších 12 hodín počúvania. Batéria v puzdre sa nabíja len cez USB-C konektor, bezdrôtové nabíjanie tieto slúchadlá nemajú. Desaťminútové nabíjanie zaistí energiu na 90 minút. Aplikácia Headphones Connect vás upozorní, keď úroveň nabitia nabíjacieho puzdra klesne pod 30 %.

Slúchadlá komunikujú cez rozhranie Bluetooth 5.2 s kodekmi SBC a AAC. Podporujú aj funkciu Fast Pair na rýchle spojenie s Android zariadeniami a SwiftPair pre počítače a tablety s Windows. Technológia  Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) umožňuje prevzorkovať skladby v súboroch so stratovou kompresiou na kvalitnejší zvuk. Nepatrný rozdiel som zaznamenal, ale môže to byť aj subjektívny dojem, keďže som vedel, že táto funkcia je aktívna.

Prekvapila ma kvalita zvuku, predovšetkým prirodzené podanie celého akustického spektra. Napriek tomu, že sa nejedná o slúchadlá pre audiofilov, dajú sa veľmi dobre rozlíšiť zvuky jednotlivých nástrojov aj ich poloha v priestore, tak ako ju namixovali zvukoví majstri v štúdiu. Vynikajúco sa počúva napríklad džez, alebo vokálne skladby. Prirodzeným dôsledkom otvorenej konštrukcie je nepatrne menej výrazné podanie basov, takže u niektorých hudobných žánrov, som ich trochu vytiahol v ekvalizéri. Pri používaní som aj bez manuálu objavil funkciu Speak-to-Chat, ktorá ak mikrofóny v slúchadlách zaznamenajú že ste začali hovoriť pozastavia prehrávanie hudby a následne keď prestanete rozprávať tak sa reprodukcia znovu spustí. Zabudované mikrofóny sú veľmi dobré a slúchadlá majú implementované algoritmy na potlačenie hluku keď rozprávate

Verdikt: Slúchadlá s dobrým zvukom a keď si zvyknete tak aj ergonómiou umožňujúce počuť čo sa deje okolo vás

Technické parametre: akustické meniče: dynamické 12 mm; frekvenčná odozva 20 Hz – 20 kHz; Bluetooth 5.2, profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP; kodeky SBC, AAC;, výdrž batérie 5,5 h slúchadlá + 12 h puzdro; hmotnosť 4,1 g sluchadlo, 34 g puzdro . Cena 187 eur

+ výborný zvuk, dobre počuť zvuky okolia, možnosť prispôsobenia zvuku, veľmi dobré mikrofóny

- trochu zvláštna ergonómia, nepodporujú bezdrôtové nabíjanie, menej výrazné basy

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
sony LinkBuds

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať