SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Google chce namiesto kamier využívať radar na čítanie gest a pohybu vášho tela

0

Predstavte si, že by váš televízor pozastavil sledovaný film alebo reláciu, keby zistil, že ste vstali, aby ste si priniesli misku pukancov, a po vašom návrate pokračoval v prehrávaní obsahu. Alebo by vám počítač začal prehrávať jemné a relaxačné melódie, keby zistil, že ste pri práci vystresovaní. Nech sa tieto nápady zdajú akékoľvek futuristické, väčšina z nich je už uskutočniteľná.

Jeden z najzávažnejších dôvodov, prečo sa tieto technológie nestali široko používanými, tkvie v tom, že takéto systémy používajú kamery na zaznamenávanie a analýzu správania používateľov. A používanie kamier vyvoláva obavy týkajúce sa ochrany súkromia. Google preto pracuje na novom systéme, ktorý zaznamenáva a analyzuje pohyb a správanie používateľov bez použitia kamier. Namiesto nich nová technológia využíva radar na skenovanie pohybov vášho tela a pochopenie vašej nálady a zámerov a potom podľa toho koná. 

Základná myšlienka je taká, že zariadenie bude využívať radar na vytvorenie priestorového obrazu a monitorovanie priestoru, či nedošlo k nejakým zmenám. Potom bude vysielať pokyny v súlade s tým, čo by používateľ chcel, aby systém urobil. Google už v minulosti predstavil senzor Soli, ktorý využíval elektromagnetické vlny založené na radare na zachytenie presných gest a pohybov. Prvýkrát ho začlenil do zariadenia Pixel 4, ktoré využívalo jednoduché gestá rúk na rôzne vstupy, ako je pozastavenie hudby, zhotovovanie snímok obrazovky atď.

Nová štúdia sa zameriava na proxemiku, teda štúdium toho, ako ľudia využívajú priestor okolo seba na sprostredkovanie sociálnych interakcií. Vychádza sa pritom z predpokladu, že zariadenia, ako sú počítače a mobilné telefóny, majú svoj vlastný osobný priestor. Keď teda dôjde k nejakým zmenám v osobnom priestore, radar to zachytí a vyšle pokyny. Napríklad počítač sa môže spustiť bez toho, aby ste museli stlačiť tlačidlo. 

Zdroj: firstpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať