CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Sony ULT WEAR / Kvalitné a pohodlné slúchadlá s účinným ANC

0

Príslušnosť testovaných slúchadiel do novej produktovej rodiny ULT POWER SOUND, smerovanej na poslucháčov, ktorí majú radi silný a hlboký zvuk, spoznáte podľa tlačidla ULT, ktoré aktivuje zvýraznenie basov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Skratka ULT v interpretácii Sony znamená Ultimate, pričom tento prívlastok sa týka hlavne kvality zvuku so zameraním na dynamiku a hlboké basy. Mimochodom, chválim zmenu stratégie označovania produktov zapamätateľnými názvami. ULT WEAR určite znie lepšie ako WH-ULT900NW, čo je technokratické typové označenie týchto slúchadiel. Konštrukcia je celoplastová s čalúnenými náušníkmi a vnútornou stranou hlavového mosta. Ten je vnútri vystužený pružným kovovým pásom. Hlavový most má klasickú vysúvaciu konštrukciu umožňujúcu pohodlné nastavenie slúchadiel. Mušle možno pootočiť o 90° aj sklopiť na lepšie prenášanie. Ergonómia slúchadiel je vynikajúca a vďaka kombinácii príjemných materiálov a nízkej hmotnosti ich nie je problém nosiť aj niekoľko hodín.

Bluetooth 5.2 využíva základné kodeky SBC a AAC a podporuje proprietiárny kodek LDAC. Slúchadlá podporujú technológie Fast Pair aj Swift Pair a môžu byť spárované súčasne s dvoma zariadeniami. Okrem pripojenia cez bluetooth sa dajú slúchadlá pripojiť aj pribaleným káblom s 3,5 mm konektorom jack, takže ich môžete používať prakticky s akýmkoľvek zariadením v aktívnom alebo pasívnom režime. Slúchadlá v pasívnom režime budú fungovať aj s vybitou batériou. Batéria vydrží 30 hodín so zapnutým potlačením hluku a 50 hodín s vypnutým ANC. Krátke 10-minútové nabíjanie poskytne energiu na päť hodín.

Prehrávanie sa ovláda gestami po pravom náušníku. Potiahnutím dopredu sa presuniete na ďalšiu skladbu, posunutím dozadu na predchádzajúcu skladbu a posuvom nahor a nadol regulujete hlasitosť. Podlhovastým tlačidlom na ľavom náušníku sa prepínate medzi potlačením hluku a pridaním zvukov okolia. Ich úroveň aj ďalšie parametre môžete nastaviť v aplikácii Sony Headphones. Senzor pozastaví prehrávanie hudby, keď slúchadlá zložíte z hlavy, a znovu ich spustí, keď si ich nasadíte.

Pri testovaní slúchadiel často počúvam muzikál Jesus Christ Superstar, pretože obsahuje kombináciu rockovej hudby so skladbami, kde prevládajú vokály. Muzikál mám jednak na NAS serveri v bezstratovom formáte, ale aj na vinylovom dvojalbume. Zvolil som počúvanie z gramofónu cez kábel, lebo ma prekvapilo, že slúchadlá podľa technických údajov nepodporujú kodek LDAC s vyššou bitovou rýchlosťou a ani aptX HD. Prvý dojem zo zvuku je výborný, a to hneď v dvoch rovinách: jednak vynikajúci zvuk s čistými výškami, dobre identifikovateľnými stredmi a výraznými basmi a zároveň neobvyklé ticho, aj keď ste v relatívne hlučnom prostredí. Kombinácia pasívneho tlmenia čalúnením mušlí z pamäťovej peny obalenej imitáciou koženky a aktívneho tlmenia hluku. Systém potlačenia hluku využíva dva mikrofóny v každej mušli. Sú umiestnené tak, aby dokázali potláčať aj vplyv vetra pri telefonovaní. Veľmi praktická je aj funkcia Quick Attention. Položíte ruku na pravé slúchadlo, čím sa zníži hlasitosť hudby a slúchadlá sa automaticky prepnú z potlačenia hluku do režimu pripočúvania, aby ste počuli, čo sa deje.

Vyskúšal som aj skladby s 360° priestorovým zvukom. Proprietárny signálový procesor V1, technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) v tandeme s 40 mm dynamickými meničmi koná vynikajúcu prácu. Technológia DSEE verne obnovuje vysokofrekvenčné prvky, ktoré sa strácajú pri kompresii, a vytvára zvuk ekvivalentný CD kvalite. Priestorový zvuk je personalizovaný. V aplikácii Headphones Connect si odfotíte uši, aplikácia urobí analýzu ich tvaru a podľa toho zvuk optimalizuje. Aplikácia umožňuje nastaviť niektorú z predpripravených kriviek ekvalizéra alebo si vytvoriť vlastné nastavenie.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, sýte basy, účinné potláčanie hluku, pohodlné nosenie
- Potešila by podpora USB-C audio

PARAMETRE:

40 mm akustické meniče s neodýmovými magnetmi; frekvenčný rozsah: 5 Hz – 20 kHz (20 Hz – 20 kHZ cez bluetooth); impedancia 32 ohmov (314 ohmov so zapnutou jednotkou); citlivosť 100 dB/mW (110 dB/mW so zapnutou jednotkou), bluetooth 5.2, kodeky SBC a AAC, výdrž batérie 30 h (50 h s vy­pnutým ANC), hmotnosť 225 g

Cena: 199 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať