PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Špionážny softvér Pegasus je nebezpečný nástroj aj v demokratických režimoch

Bezpečnosť
10

Predstavte si, že niekto sleduje každý váš pohyb od chvíle, keď sa zobudíte, až do chvíle, keď idete spať. Vie, kedy vstávate, kde bývate, kde pracujete, kde ste boli, pozná každý rozhovor, ktorý ste mali, každú udalosť vo vašom kalendári, vaše bankové údaje a dokonca aj každé stlačenie tlačidla na telefóne. Ste zaznamenávaní a nakrúcaní aj v tých najsúkromnejších chvíľach. To je Pegasus a hrozba, ktorej čelíme, je strata súkromia. Právo na súkromie stelesňuje právo každého jednotlivca na jeho osobné informácie, myšlienky, nápady a voľby, ktoré nepodliehajú kontrole verejnosti alebo vlády.

Súkromie je jedno z najzákladnejších ľudských práv, ktoré je neoddeliteľne spojené so všetkými ostatnými právami. A toto ústredné právo je v Izraeli podkopávané. Súkromný sektor vyvíja pokročilé technológie, ktoré sa najprv testujú na Palestínčanoch na okupovaných územiach, až sa napokon používajú na celom svete – vrátane Izraela proti občanom Izraela. Nové a komplexné sledovacie systémy sú „testované“ izraelskými obrannými silami a izraelskou políciou, využívajúc okupované palestínske územia ako „laboratórium v skutočnom svete“.

Tieto sledovacie nástroje sa potom nepochybne vyvážajú do celého sveta. A teraz sa ukázalo, že rovnaké technológie sa používajú aj proti izraelskej verejnosti. Zatiaľ čo nedávne odhalenia o alarmujúcich sledovacích technológiách šokovali izraelskú verejnosť a medzinárodné spoločenstvo, Palestínčania na Západnom brehu boli dlho vystavení invazívnym sledovacím technológiám na okupovaných územiach.

Izraelská polícia pod zámienkou bezpečnosti v rozpore s izraelskými zákonmi pomocou systému hromadného sledovania Hawk Eye (Jastrabie oko) sleduje všetkých civilistov na cestách prostredníctvom rozpoznávania poznávacej značky a teraz sa snaží nasadiť aj ďalšie technológie vrátane rozpoznávania tváre. Vývoj a šírenie týchto technológií predstavuje šikmú plochu, po ktorej sa rýchlo blížime k bodu, z ktorého pre demokraciu a ľudské práva niet návratu. Nekontrolovaná moc nakoniec vedie ku skorumpovanému vedeniu a podkopávaniu práv a slobôd.

Predplatné NEXTECH 2021

Pegasus, ako aj ďalšie nelegálne a neregulované technológie sledovania ukázali, ako sa mocný, invazívny nástroj vyvinutý a používaný v prospech úzkych politických záujmov rýchlo obrátil proti občanom. Pegasus kriticky ohrozuje demokratické inštitúcie a ľudské práva nielen v Izraeli a na okupovaných územiach, ale na celom svete. Preto by sme mali pozorne sledovať verejné právne a legislatívne diskusie, ktoré prebiehajú v Izraeli, lebo dôsledky ovplyvnia ľudské práva na celom svete.

Zdroj: blogs.timesofisrael.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

10 komentárov

Ahá, takže tohoto sa v Rusku boja, že ich napichnú nanitom a potom im budú ovládať telo. Tak zaútočili. reakcia na: Špionážny softvér Pegasus je nebezpečný nástroj aj v demokratických režimoch

25.2.2022 16:02
Rusi zachytili tieto správy a pravdepodobne zaútočili ako prví, aby ich cý aj ej nenapichla nanitom. Došlo im ako sa ľudia na západe mučia navzájom nanotechnológiami. :-D Ci Pana, ucekajme, lebo nás bude bolieť, šťukať, visieť, stáť, infarkt, príhoda. :-D
Reagovať

RE: kyborg jedna: ja váš systém nechcem, kľudne si ho zoberte a dajte vašim deťom, mám s ním len problémy ;-) reakcia na: Ahá, takže tohoto sa v Rusku boja, že ich napichnú nanitom a potom im budú ovládať telo. Tak zaútočili.

26.2.2022 17:02
No já ako kyborg jedna tento systém nechcem, mám s ním len problémy, takže kľudne si ho zoberte a dajte vašim deťom, nech kľudne počujú v mozgu myšlienky a nech komunikujú na vyššej úrovni - já im to vrele prajem, nech je sajborg každý kto si to praje. Poviem vám, čo vám systém kyborg jedna prinesie: zo študenta jednotkára sa stane blbý tvor (pravdepodobne po hypnóze), liekov budete mať desať - srdce, pečeň, penis, mozog. Nech sa darí. Prajem ten projekt vám, kľudne preberte vycvičenú neurónku a dajte si tie nanity do mozgu. Zažijete, čo ste ešte nezažili - vyšší level porozumenia počutia mysle iných ľudí za vysokú cenu. Dokonca aj túto správu majú tajní odhalenú a všetko v mojej domácnosti sa nahráva :-)
Reagovať

Dezinformácie. reakcia na: Špionážny softvér Pegasus je nebezpečný nástroj aj v demokratických režimoch

24.2.2022 13:02
Dezinformácie.
Reagovať

RE: Prepáčte jeho tvrdé slová, zasa ho mučili reakcia na: Dezinformácie.

4.3.2022 19:03
Prepáčte tvrdé slová, zasa ho mučili, pokrikujú naňho v hypnóze a šťukajú mu z penisom, tak má asi zasa nervy. Sledujeme tento prípad už dlhšie. Zrejme sa jedná o trestný čin.
Reagovať

RE: Práveže nie. Svätá pravda - dvojtvárni Slováci, za to že si vyhoníš, keď pýta ťa bude mučiť, ale Ukrajine akože pomáha :-D reakcia na: Dezinformácie.

3.3.2022 16:03
Mňa hypnotizovali, aby vyzradili, že som si vyhonil pri pornhube. A ešte boli takí zákerní, že mi v hypnóze povedali, nech sa vyzradím sám na blogu v príspevku. Následne mali plán, že ma budú mučiť a to aj spravili, už mám desať liekov a to len za to, že ma pýtalo a že som netrtkal tieto kravy, ktoré ma volajú bičo pičo. Také teľce ešte svet nevidel a potom ti v hypnóze z teba vykrikuje, že: čakala som, že to budeš riešiť. A čo som sprostý? Hádam si nečakala, že ťa idem trtkať ty krava blbá. Nevieš za čo? Tu máme manželky, nie kurtizány ty teľa. A keď pýta, tak máš ruku a WC a nie aby si robil dlh.
Reagovať

Pegasus? A viete ako to spravili?: Cínkli obrázky fontov v zariadení :) reakcia na: Špionážny softvér Pegasus je nebezpečný nástroj aj v demokratických režimoch

24.2.2022 11:02
Stačilo podstrčiť upravené obrázky fontov zariadenia a máme Pegasus. Aj na Slovensku ma denno denne sleduje tajná služba a chcela by ma vyžierať ponúkaním prostitútok. Takto si rozbehli biznis na informatikoch. Som hypnotizovaný a mučený denno denne výkrikmi na mňa i zo mňa. K tomu, keď niekto povie: Si blbý, tak nechápem veci. Keď zasa povie: Chápeš to, tak chápem. To nevravím o tom, že mi môžu spôsobovať bolesti, či viagrovicu v tele nanitmi. Nanitmi aj počujú všetko, čo robím a aj to vidia z ich 3D obrazu. Už tu na Slovensku neplatí právo, tak prečo by malo inde. Toto spravili Američania a NATO slovenskému občanovi - vytvorili hybridného sajborga a robia napriek šťukaním, či hypnózou. A samozrejme nie sú ná to dôkazy, každý sa tých svíň bojí. Tak len som vám predostrela, čo vás čaká a neminie. Čo vidíš na druhom, čakaj o chvíľu na sebe.
Reagovať

RE: Kyborg jedna - správy priamo z bojiska Slovensko: reakcia na: Pegasus? A viete ako to spravili?: Cínkli obrázky fontov v zariadení :)

24.2.2022 12:02
Projekt kyborg jedna sme ubránili. Naši chemici použili nano rozptyl útočných chemikálií a vypli ich. Hybridita funguje ďalej. Prenosy útokov so správou "negative", žiadny útočník na blízku. Satelitný sken úspešný, prenos myšlienok tiež. Netreba veriť dezinformáciám.

RE: Dávaj si pozor! To je správa, ktorú si sajborg dobre počul. Sajborgov zabijú prvých. Zachvíľu sú na SK ruské vojská. reakcia na: Pegasus? A viete ako to spravili?: Cínkli obrázky fontov v zariadení :)

24.2.2022 12:02
Dobre si počul v ako sa to volá? Ľudia písali, že neuro taktický systém. Tak dobre si počul: Dávaj si pozor. Za chvíľu sú tu ruské vojská a teba zabijú ako prvého, lebo si sajborg. Máš diaľkové navádzanie cez mozgový vizuál a cez počutie myšlienok. Takže, keby ti zo systému poslali koordináty mínového poľa prejdeš ako nič bez újmy. Už to vraj testuje NATO na vojakoch v aktívnej službe. Ešte raz: Dávaj si pozor! Dobre si počul. Je tu vojna. Východné Slovensko zamorili, sú tam choroby a nanotechnológie, je to pravdepodobne stratégia Ká Gé Bé, oslabiť východ a potom ho prebrať pod Rusko. Naša vláda o tom nevie, lebo každý o tom mlčí. Východniari sa radšej žerú, z čoho vyžiť a nevšímajú si, že ich zamorujú, lebo to nechcú priznať. Všetko popreli, aj nos medzi očami. Takto sa to bežne robí: Ak ťa chytia, či odhalia, tak to poprú :-D Chrániš sa sám sajborg, žiadne navádzanie zo systému nebude, popreli to a ničia ťa. Máš na mále! ;D Zbohom sajborg, už riadiš svoj život sám, NATO ťa odpísalo, je tu mnoho nenávisti. Drž sa, zbohom, bojuješ sám za seba. Sme napichnutí, túto správu odhalia. Len sme ťa varovali, sme tvoji priatelia z radov civilov. Maj sa kámo a dúfame, že toto bombardovanie chemikáliami prežiješ! :)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať