CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Spoločnosť Leyard Europe avizuje rozšírenie výroby

Tlačové správy
0

Spoločnosť zaoberajúca sa výrobou LED obrazoviek chce odkúpiť ďalšie pozemky v prešovskom priemyselnom parku a zamestnať 100 ľudí.

Spoločnosť Leyard Europe sa chystá rozšíriť výrobnú kapacitu v prešovskom priemyselnom parku Záborské. Plánuje preto od radnice odkúpiť ďalšie pozemky. V závode chce zamestnať sto ľudí. V minulom roku mesto odpredalo spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou LED obrazoviek pozemky v priemyselnom parku o výmere 10-tisíc metrov štvorcových. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny-Gazdová.

Spoločnosť pre avizované zdvojnásobenie produkcie teraz plánuje odkúpiť ďalších 4 291 metrov štvorcových plochy. Investor tak využil svoje predkupné právo, ktoré mu vyplývalo zo zmluvy uzavretej s mestom začiatkom septembra minulého roka. Plánuje rozšíriť závod na výrobu a montáž elektrotechnických komponentov, ktorý začal stavať koncom roka 2015 so zámerom dodávať LED obrazovky do Európy, Afriky a na Stredný východ.

Európska pobočka čínskej firmy Leyard Shenzhen Opto Electronics už vlani ohlásila stavbu výrobnej haly spojenú s náborom 50 zamestnancov. Ukončenie výstavby je naplánované na druhý polrok tohto roka. Dobudovanie výrobného závodu dovolí podľa spoločnosti sústrediť všetky jej aktivity do jedného centra a zabezpečí tým optimálne prepojenie výroby, montáže a obchodu s logistikou a riadením firmy. „Účelom predloženého zámeru je výstavba a prevádzka výrobno-skladovej haly na výrobu multimediálnych systémov,“ uvádza Leyard v stanovisku pre médiá.

O plánovanom rozšírení výroby už so zástupcami spoločnosti rokovala prešovská primátorka Andrea Turčanová. Podľa jej slov je vytváranie nových pracovných miest jednou z najdôležitejších priorít mesta a žiadosť spoločnosti už bola odsúhlasená v majetkovej komisii. „Nasledovať bude schvaľovací proces,“ dodala primátorka.

Redakcia

Všetky autorove články
Leyard vyroba

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať