Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

0

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho vzniku bola prvou takouto predajňou postavenou mimo centra mesta a mnohí pochybovali o tom že tam bude môcť prežiť. Čas však ukázal na životaschopnosť projektu. NAY po akvizícii siete Elektroworld v roku 2014 dnes  prevádzkuje 36 predajní NAY na Slovensku 18 predajní Elektroworld v Českej republike.

Vzhľadom k tomu že predajňa na Tuhovskej bola prvou, zapísuje sa v histórii firmy po druhý raz ako prvá predajňa s úplne novým konceptom. Ten nám na tlačovej konferencii a následnej prehliadne predstavil samotný generálny riaditeľ NAY, Martin Ohradzanský, a jeho pomocníkom bol aj robot Pepper. Viaceré technológie a koncepty sú dielom nedávno zostaveného tímu NAYTROLABS tvoreného vývojármi v IT ktorý sa starajú o implementáciu najnovších technológií do procesu predaja.

NAY Elektrodom sa profiluje ako omnichannel predajňa, okrem priameho nákupu v predajni tak môžete využiť nákup cez internet či z mobilu s tým že si tovar môžete dať zaslať na adresu , vyzdvihnúť na predajni alebo v balíkomate. Predajňa už na pohľad zaujme novým dizajnom, priestor je útulnejší a vďaka zníženým regálom aj prehľadnejší. Oddeleniu s čiernou technikou dominuje Nay Smart Home, predvádzacia kója so vzorovým príkladom zapojenia inteligentnej domácnosti. Zákazník si tu nájde aj prakticky môže vyskúšať vybavenie kuchyne, kúpeľne aj obývacej izby spolu s ovládaním prístupu do domu či ovládaním žalúzií.

Inteligentný byt je vybavený napríklad chladničkou s vnútornou kamerou, televízorom či projektorom osvetlením a množstvom ďalších spotrebičov. Ovládanie je možné pomocou tabletov, k dispozícii je aj ukážka hlasového ovládania. Zákazník tak ešte pred nákupom má veľmi dobrú predstavu ako toto vybavenie v praxi funguje.

Tým však novinky nekončia. Predajňa má predovšetkým bohatú technologickú výbavu. Okrem bežného nakupovania, to znamená že si tovar vezmete priamo z regálu a prinesiete k pokladni, môžete využiť aj oveľa pohodlnejší spôsob. Pomocou mobilnej aplikácie si jednoducho z vysačky naskenujete čiarový kód tovaru a vytvoríte si tak objednávku. Do tej môžete samozrejme pridať viacero položiek. Vybratý tovar môžete priamo z prostredia aplikácie zaplatiť alebo vygenerovať si čiarový kód ktorý použijete pri platbe na platobnom kiosku pri výdajnom mieste. Pracovníci na výdajnom mieste, ktoré je tiež novinkou, vám zatiaľ tovar pripravia a vy si ho rovno prevezmete. Pochopiteľne môžete využiť dovoz tovaru až k vám domov. Rovnako si tu môžete vyzdvihnúť a prípadne zaplatiť aj tovar objednaný cez internet.

Úplnou novinkou je tiež balíkomat ktorý poteší zákazníkov ktorý chcú mať svoj tovar čo najskôr v akejkoľvek hodine či cez sviatok. Je prístupný 24/7/365 a umožňuje jednoduché vyzdvihnutie aj zaplatenie tovaru z internetových objednávok.

Pri samotnom nákupe si priamo v aplikácii tiež môžete napríklad porovnať paramatre jednotlivých produktov. Stačí naskenovať ich čiarové kódy a aplikácia vám zobrazí ich technické parametre.

Hlavne pri nákupe mobilného príslušenstva pomôžu nové elektronické cenovky so vstavanou navigáciou. Na dotykovej obrazovke v oddelení si vyberiete model vášho mobilu či tabletu a systém rozbliká cenovky pri príslušenstve ktoré je s vašim mobilom kompatibilné. Ak by prišiel ďalší zákazník, jeho cenovky budú blikať inou farbou.

Cenovky televízorov sa teraz zobrazujú priamo na ich obrazovke. Elektronické cenovky umožňujú dynamickú úpravu cien tovaru vrátane vytvárania rôznych akcií a podobne.

Noviniek je samozrejme viac a najlepšie ich odhalíte pri návšteve predajne. Nová predajňa však nie je poslednou s novými technológiami. V prvej fáze poslúži hlavne na vyskúšanie a overenie noviniek ktoré sa budú postupne zavádzať aj do ďalších predajní.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať