SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Spoločnosť Nikon uvádza na trh superteleobjektív AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR kompatibilný s formátom Nikon FX.

Tlačové správy
0

Poskytuje výnimočnú flexibilitu, ktorá spríjemňuje fotografovanie superteleobjektívom z ruky, a ponúka vynikajúci optický výkon a funkčnosť.

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že na trh uvádza superteleobjektív AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX.

AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR je vysokovýkonný superteleobjektív formátu FX s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm. Použitie Fresnelovej šošovky (PF) výrazne znížilo veľkosť a hmotnosť objektívu, vďaka čomu je fotografovanie superteleobjektívom z ruky jednoduché a príjemné.

Tento objektív s maximálnym priemerom 106 mm a dĺžkou 237 mm bol výrazne zmenšený. Má hmotnosť približne 1 460 g (podobnú ako objektív AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E FL ED VR), pričom iné objektívy s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm majú zvyčajne hmotnosť vyššiu ako 3 000 g. Objektív AF‑S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR je skonštruovaný so zvýšenou odolnosťou voči prachu a kvapkajúcej vode, čo spolu s fluórovou vrstvou na povrchu prednej šošovky poskytuje pri snímaní skvelú flexibilitu.

Použitie jednej šošovky PF a troch šošoviek zo skla ED umožňuje extrémne ostrú a detailnú kresbu, ktorá spĺňa vysoké nároky digitálnych fotoaparátov s extrémne vysokým rozlíšením. Materiály použité v novej šošovke PF, ktorú vyvinula spoločnosť Nikon, navyše účinne znižujú (difrakčný) závoj šošovky PF. Vďaka synergickému efektu technológií povrchových vrstiev spoločnosti Nikon, vrátane antireflexnej vrstvy Nano Crystal Coat, ktorá veľmi účinne koriguje reflexy a závoj, sa dosahujú mimoriadne čisté snímky.

Rýchlosť automatického zaostrovania bola zvýšená znížením hmotnosti šošoviek v zaostrovacej skupine. Objektív AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR je tiež vybavený mechanizmom stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími o 4,0 expozičné stupne EV* než by bolo inak možné. Navyše je k dispozícii režim stabilizácie obrazu SPORT. Režim SPORT je vďaka stabilizácii obrazu zobrazovaného v hľadáčiku obzvlášť účinný pri fotografovaní rýchlo a nepredvídateľne sa pohybujúcich objektov, ako sú napríklad divé vtáky, alebo pri motívoch, akými sú napríklad športové udalosti, ako aj pri snímaní videosekvencií.

Bajonetový adaptér FTZ umožní používať objektív s dnes predstavenými fotoaparátmi mirrorless vybavenými bajonetom Z. Používatelia si budú môcť užívať snímanie superteleobjektívom s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm pomocou systému, ktorý je kompaktnejší než kedykoľvek predtým.

Použitie šošovky PF umožnilo vytvoriť menší a ľahší objektív, ktorý možno vziať na miesta, kde to bolo pri predchádzajúcich superteleobjektívoch zložité. Menšia veľkosť a nižšia hmotnosť tiež eliminujú potrebu statívu a umožňujú jednoduché  fotografovanie superteleobjektívom z ruky. Objektív AF‑S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR výrazne rozširuje možnosti fotografovania superteleobjektívom, pretože kombinuje vynikajúci výkon s kompaktnou veľkosťou a nízkou hmotnosťou.

Spoločnosť Nikon dnes na trh uvádza aj bodový hľadáčik DF-M1 (predávaný samostatne) – príslušenstvo, ktoré je veľmi účinné pri fotografovaní superteleobjektívom a je plne kompatibilný s nedávno predstaveným fotoaparátom COOLPIX P1000. Pri snímaní superteleobjektívom je v hľadáčiku viditeľné len veľmi úzke zorné pole, a preto sa môže sledovaný objekt veľmi ľahko stratiť. Toto príslušenstvo pomáha sledovať požadovaný objekt, a to aj vtedy, keď sa náhle pohne.

Hlavné funkcie objektívu

  • Výrazne menší a ľahší vďaka použitiu Fresnelovej šošovky (PF)
  • Konštrukcia so zvýšenou odolnosťou voči prachu a kvapkajúcej vode a použitie fluórovej vrstvy od spoločnosti Nikon, ktorá účinne odpudzuje prach, kvapôčky vody, mastnotu a nečistoty
  • Špičková optika využívajúca jednu šošovku PF a tri šošovky zo skla ED umožňuje extrémne ostrú a detailnú kresbu, ktorá spĺňa vysoké nároky digitálnych fotoaparátov s extrémnym rozlíšením
  • Špičkový optický výkon aj s použitím telekonvertora TC-14E III AF-S
  • Materiály použité v novej šošovke PF účinne korigujú (difrakčný) závoj šošovky PF
  • Účinné potlačenie reflexov a závoja dosiahnuté použitím antireflexnej vrstvy Nano Crystal Coat umožňuje získať čisté snímky
  • Rýchlosť automatického zaostrovania zvýšená znížením hmotnosti šošoviek v zaostrovacej skupine
  • Vybavený mechanizmom stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími o 4,0 expozičné stupne EV* než by bolo inak možné
  • Mechanizmus stabilizácie obrazu vybavený dvoma režimami: NORMÁLNY a ŠPORT
  • Mechanizmus elektromagnetickej clony pre jej mimoriadne presné ovládanie

Viac informácií nájdete tu: nikon.sk


* Merané v súlade s normami asociácie CIPA v normálnom režime pri použití digitálnej jednookej zrkadlovky vybavenej plnoformátovým obrazovým snímačom zodpovedajúcim formátu 35 mm.

 

 

Zobrazit Galériu

Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Všetky autorove články
Nikon objektív adapter optika vykon ohnisko teleobjektiv

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať