CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Spoločnosť Sygic predstavuje funkciu "prediktívneho výpočtu trasy“ pre svoju navigačnú GPS aplikáciu

Tlačové správy
0

Spoločnosť Sygic, popredný svetový dodávateľ navigačných GPS riešení, dnes pre svoju aplikáciu oznámila spustenie funkcie prediktívneho výpočtu trasy. Funkcia dokáže predvídať dopravnú situáciu na základe údajov získaných za dvojročné obdobie, vďaka čomu sa používatelia dostanú do cieľa svojej cesty tou najefektívnejšou trasou.

Aplikácia Sygic GPS Navigation je k dispozícii vo viac ako 200 krajinách, je lokalizovaná do viac ako 40 jazykov a na celom svete ju používa viac ako 200 miliónov používateľov, ktorí môžu okrem novej funkcie prediktívneho výpočtu trasy využívať aj offline mapy a jednoduché používateľské rozhranie. 

Funkcia prediktívneho výpočtu trasy berie do úvahy všetky potenciálne trasy a vyberie tú, ktorá trvá najkratšie. Pri analýze zvažuje faktory ako napríklad skutočnú priemernú rýchlosť na trase (na rozdiel od stanovených maximálnych povolených rýchlostí), ale takisto dopravnú signalizáciu, kruhové objazdy, dennú hodinu a historické údaje získané z podobných trás. Prediktívny výpočet trasy sa aktivuje automaticky okamžite po zapnutí aplikácie Sygic a funguje dokonca aj bez pripojenia na internet alebo bez pokrytia signálom mobilnej siete.

Až dodnes sa navigačné GPS systémy pri plánovaní najefektívnejšej trasy spoliehali na dopravné informácie v reálnom čase. Pri strate signálu tieto systémy dokážu zobraziť len dostupné trasy – nedokážu pohotovo a presne identifikovať tú najlepšiu trasu.

„Sme nadšení, že používateľom aplikácie Sygic na celom svete môžeme priniesť revolučné funkcie,“ povedal Martin Strigač, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic. „Sme presvedčení, že táto funkcia používateľom prinesie nielen príjemnú skúsenosť z navigácie, ale tiež im umožní tráviť svoj čas produktívnejšie – a ani nemusíme spomínať úsporu nákladov na palivo.“

Pokročilé GPS aplikácie používateľom prinášajú úsporu času aj peňazí. Výskumníci spoločnosti Ford zistili, že navigačné GPS aplikácie môžu pomôcť ich používateľom znížiť spotrebu paliva až o 15 %. Na základe staršieho prieskumu sa zas zistilo, že presné dopravné informácie dokážu ušetriť vodičom až štyri dni za volantom ročne.

Funkcia prediktívneho výpočtu trasy je v novej verzii aplikácie bezplatne k dispozícii všetkým 200 miliónom používateľom na celom svete. Spojením dopravných informácií v reálnom čase a prediktívneho výpočtu trasy, ktoré vychádza z historických údajov, dostali používatelia aplikácie Sygic do rúk najvýkonnejší nástroj na skrátenie predpokladaného času príchodu (ETA) spomedzi všetkých GPS navigačných systémov.

Zobrazit Galériu

Sygic a.s.

Všetky autorove články
Sygic aplikácia app GPS auto doprava smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať