HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Sprint údajne sťahuje ponuku na odkúpenie T-Mobile U.S.

Telekomunikácie
0

sprint_t-mobile.png Spoločnosť Sprint sťahuje ponuku na odkúpenie spoločnosti T-Mobile U.S. Dôvodom je to, že získať všetky povolenia by bolo priveľkou výzvou. Informujú o tom noviny Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenované zdroje. Spoločnosť Sprint a jej materská firma SoftBank Corp rozhodli, že získať povolenia od regulačných úradov by bol príliš náročný proces. Sprint pracoval na dohode o odkúpení T-Mobile U.S. s jej materskou spoločnosťou Deutsche Telekom.

Denník Financial Times v utorok zase informoval, že T-Mobile U.S. plánuje odmietnuť konkurenčnú ponuku od spoločnosti Iliad. Deutsche Telekom totiž podľa Financial Times považuje ponuku vo výške 15 mld. USD za príliš nízku. Uviedli to nemenované zdroje. Ponuka spoločnosti Sprint hovorí o cene 40 USD za jednu akciu T-Mobile U.S., firma Iliad ponúka 33 USD za akciu.

Súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group je spoločnosť Slovak Telekom. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom AG s podielom 51 % akcií. Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 % akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky 15 % akcií.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať