HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Stop dopingu! Hráčov počítačových hier budú počas turnajov testovať

Bezpečnosť
0

Po vyjadrení hráča Counter-Strike: Global Offensive Koryho Friesena, že všetci hráči z jeho tímu užívali počas turnajov psychostimulujúcu látku Adderall, sa organizácia Electronic Sports League rozhodla zaviesť nové antidopingové pravidlá. Počas turnaja v Kolíne nad Rýnom podrobí dopingovým testom náhodne vybraných hráčov počítačových hier.

Počas zápasov bude zakázaný doping, ktorý by súťažiacim zabezpečil zlepšenie koncentrácie či zvýšenie mentálnej bdelosti. Červenú dostanú všetky povzbudzujúce prostriedky, ktoré sú podľa pravidiel antidopingovej organizácie WADA nepovolené v oblasti športu.

Testy budú realizované len zo slín, nie z moču alebo krvi. Na rozdiel od športovcov, testovanie hráčov nebude vykonávané počas príprav pred samotným turnajom, keďže zatiaľ nie je známe, že by takéto prípravky dokázali zvýšiť výkon hráčov videohier dlhodobo.


Hráči s pozitívnym dopingovým nálezom budú buď z turnaja vylúčení, alebo im budú strhnuté body či výhry. Za najzávažnejšie priestupky im bude hroziť zákaz účasti na turnajoch po dobu maximálne dvoch rokov.

Zdroj: independent.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať