SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Súťaž o riešenie SpyLogger na skryté monitorovanie aktivít počítača

5

Zariadenie Spy Logger umožňuje skryté monitorovanie aktivít na sledovanom počítači. Dokáže v nastavených intervaloch robiť snímky obrazovky, zaznamenáva aktivity klávesnice, dokáže nahrávať zvuk a monitoruje prácu so súbormi. Výsledky monitorovania sa dajú skryte posielať mailom, alebo vo vhodný okamih stiahnuť na USB kľúč. Vo videorecenzii riešime len technickú stránku monitorovania. SpyLogger je samozrejme nutné používať v súlade s legislatívou a morálnymi zásadami.

Fungovanie  zaradenia ukazuje naše video. V jeho závere je link na video v ktorom právnik vysvetľuje legislatívne aspekty skrytého monitorovania, odpočúvania, či sledovania kameramiSkôr než zariadenie predstavíme, vyhlasujeme súťaž v ktorej jeden z vás môže toto zariadenie vyhrať. Ako sa zapojiť? Je to jednoduché:

1. odpovedzte nám na otázku: V akom formáte sa ukladajú údaje o aktivitách na klávesnici, čiže o tom, aké klávesy používateľ stlačil.

2.prihláste sa na verejný odber nášho YouTube kanála

Správne odpovede posielajte na sutaz@nextech.sk  do piatku 9.10.2020. V texte uveďte nick pod ktorým ste sa na odber nášho YouTube kanála prihlásili. Žrebovanie výhercu SpyLoggera bude v pondelok 12.10.2020.

A teraz k samotnému riešeniu. Aký by mohol byť dôvod monitorovať niekomu počítač? Počítače pripojené k internetu sú neodmysliteľnou súčasťou ako súkromného, ​​tak i pracovného života, ale zároveň aj hrozbou pre neuvedomelých užívateľov, najmä pre deti, a tiež priestorom pre podvodníkov všetkého druhu. Preto sa na trhu objavili početné nástroje, ktoré umožňujú monitorovať a kontrolovať činnosť dieťaťa či zamestnanca na počítači. Jedným z nich je SpyLogger.

Je to pokročilý, profesionálny nástroj, ktorý umožňuje plne kontrolovať počítač. Diskrétne monitoruje aktivity používateľa počítača. Kombinuje výhody hardvérových a softvérových keyloggerov - registrované a ukladané sú všetky stlačenia klávesov, spúšťané aplikácie, snímky obrazovky (screenshoty) umožňujú kontrolovať, čo bolo zobrazené na monitore. Vďaka funkcii nahrávania zvukov možno sledovať obsah rozhovorov uskutočňovaných pomocou internetových komunikátorov a nahrávať hlasy v blízkosti počítača.

Dôležitou vlastnosťou je možnosť prezerať si nahrané dáta na ľubovoľnom počítači (vrátane toho monitorovaného) s využitím ľubovoľného grafického internetového prehliadača a textového editora 

Oblasti použitia keyloggera  SpyLogger Mail Plus:

  • rodičovská kontrola
  • ochrana detí proti hrozbám na internete
  • monitorovanie pracovníkov

Riešenie vo verzii Mail po nainštalovaní nevyžaduje priamy prístup k sledovanému počítači! Ide o vzdialené monitorovanie PC - automatické odosielanie nahraných dát na nastavenú e-mailovú adresu. Zároveň je možné dáta tradične sťahovať do zariadenia pomocou menu, ktoré je k dispozícii po zapojení zariadenie do USB portu monitorovanie počítača. Riešenie umožňuje ukladanie informácií o spúšťaných aplikáciách, navštívených internetových stránkach, údajoch zadávaných do formulárov na www stránkach. Registruje presný čas monitorovaných udalostí. Taktiež umožňuje zaznamenať všetko, čo bolo napísané na klávesnici. Tieto údaje sa ukladajú vo formáte HTML. 

SpyLogger umožňuje pravidelné snímanie screenshotov obrazovky v nastavenom časovom slede, alebo snímanie po napísaní kľúčového slova čo umožňuje presne zistiť, akým spôsobom bol počítač používaný.  Nahrávanie hlasových hovorov umožní zaznamenať nielen komunikáciu cez hlasové a video četovacie aplikácie, ale aj odpočúvanie okolí počítača - nahrávanie okolitých zvukov pomocou mikrofónu v počítači.

Taktiež je možné zaznamenávať aktivity, ktoré boli spojené so súbormi a adresármi na pevným disku a flash pamätí. Vďaka tomu vidíte aké súbory boli prezerané.

SpyLogger nie je detekovaný antivírusovým softvérom. Jeho aktivity sú pre užívateľov počítača neviditeľné, je zaručená plná diskrétnosť. Zariadenie nie je označené logom, vyzerá ako obyčajná USB pamäť.

Flash disk má kapacitu 8GB, čo umožňuje zhromaždiť dáta za 200-240 dní pri odporúčanom nastavení. Funguje tiež ako obyčajná pamäť.

Po pripojení zariadenie do USB portu počítača stačí spustiť program slúžiaci na ovládanie zariadení. Inštalácia a nastavenie programu trvá maximálne 30 sekúnd. Licencia je poskytovaná iba jednej osobe. USB keylogger možné používať na ľubovoľnom počte počítačov, avšak používať ho smie iba majiteľ licencie. Cena 164 eur.

Webová stránka riešenia SpyLogger

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
SpyLogger monitorovanie počítača

5 komentárov

. reakcia na: Súťaž o riešenie SpyLogger na skryté monitorovanie aktivít počítača

1.10.2020 22:10
Tento produkt nema realne vyuzitie. A je nelegalne ho pouzivat. Pred par rokmi by firma dostala pokutu tusim 200 000 eur, ak by spehovala zamestnancov pc, bez toho ze by to dovolil. Citat emailovu schranku zamestnancov je tiez nelegalne a duplom robit printscreeny. Toto je taky isty podvod ako reklamovanie falosnych licencii na microsoft baliky
Reagovať

RE: . reakcia na: .

2.10.2020 08:10
Viem si napríklad predstaviť, že by som to použil na násť-ročného potomka, keď by všetky rozumné metódy založené na čestnosti a dôvere zlyhali
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

2.10.2020 23:10
Ak chcete vidiet, co robi syn na PC, tak si nainstalujte program, ktory ukaze ake web stranky sa prezerali na PC. Je to lepsie a je to zadarmo.
Reagovať

mimo reality reakcia na: RE: .

2.10.2020 16:10
Myslieť si, že toto môže použiť na tínedžera iba ten, kto žije mimo dnešnej reality. Drvivá väčšina činností tínedžerov prebieha na mobile. Tento produkt je asi tak 20 a viac rokov pozadu.
Reagovať

haraburda reakcia na: Súťaž o riešenie SpyLogger na skryté monitorovanie aktivít počítača

1.10.2020 17:10
haraburda
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať