SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Takto budú vyzerať čerpacie stanice pre autá už v blízkej budúcnosti

Technológie
0

Jedna londýnska čerpacia stanica úplne zmenila predstavu o tom, ako môže vyzerať priestor na tankovanie. Na začiatku roka 2022 čerpacia stanica Shell v anglickom Fulhame odstránila všetky svoje benzínové čerpadlá, aby namiesto nich ponúkla rýchle nabíjačky pre elektromobily. Prístrešky nad každou nabíjačkou sú vybavené solárnymi panelmi a dokážu plne nabiť Teslu Model 3 približne za pol hodiny, čo stojí okolo 39 dolárov. Navyše táto „benzínová“ stanica je oveľa luxusnejšia, než sú ľudia zvyknutí.

Keďže nabíjanie elektromobilov trvá dlhšie ako čerpanie benzínu, stanica ponúka viac jedla a aktivít pre zákazníkov počas čakania. Ľudia nabíjajúci svoje autá si môžu kúpiť potraviny, kávu, nechať si umyť auto alebo si dokonca oddýchnuť na ležadlách. Spoločnosť Shell by chcela inštalovať aj ďalšie podobné čerpacie stanice, pretože ľudia s väčšou pravdepodobnosťou minú peniaze na iný tovar, ak sa musia zdržať o niečo dlhšie.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Z finančného hľadiska má budovanie ďalších takýchto čerpacích staníc pre spoločnosti, ako je Shell, zmysel vzhľadom na prudký rast trhu s elektromobilmi. Spoločnosť McKinsey & Co. zistila, že inštalácia takýchto staníc môže pre dodávateľov predstavovať príležitosť v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Shell má v pláne vytvoriť viac nabíjacích staníc pre elektromobily v Anglicku, ako aj v USA, pričom do konca roka 2025 ich chce mať 500 000.  

Zdroj: news.yahoo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať