S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Tri pätiny Slovákov robia na smartfóne potenciálne nebezpečné aktivity

Bezpečnosť
0
smartphone-security.jpg Reprezentatívny prieskum medzi obyvateľmi Slovenskej republiky ukázal, že 88 % slovenských používateľov pomocou smartfónov a tabletov fotografuje a 67 % natáča videá a len 12 % si vo svojom zariadení uchováva intímne fotografie alebo videá.

Až 40 % používateľov sa pripája na neznáme siete Wi-Fi a takmer tretina používateľov kliká na neznáme odkazy v e-mailoch. Jedenásť percent požičiava svoje mobilné zariadenie ďalšej osobe na uskutočňovanie platieb, 16,7 % je ochotných zariadenie požičať ďalšej osobe na iné on-line aktivity. Takmer 60 % hrá on-line hry.

Nadväzovanie nových kontaktov či zoznamovanie na internete deklaruje 28 % používateľov. Viac ako štvrtina oslovených (28 %) kliká i na neznáme odkazy na sociálnych sieťach. Takmer 4 % majú priamu osobnú skúsenosť s kyberzločineckým napadnutím mobilného telefónu alebo tabletu. Dáta zo svojich šikovných zariadení zálohuje polovica slovenských používateľov.

Najčastejšie sa mobilné zariadenia strácajú pri pohybe vonku (10,6 %), na kultúrnych alebo športových akciách (5,1 %) a na pracovisku, prípadne v škole (5,5 %).

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať