CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

TrueLife Air Purifier P5 WiFi / Čistička vzduchu prináša až šesť druhov filtrácie

0

Na prvý pohľad má táto čistička zaujímavý oválny tvar. Tu sa musím priznať, že osobne preferujem skôr hranatý dizajn, a tak som mala po celý čas testovania pocit, že zariadenie akoby nezapadlo do konceptu obývačky, kde sú, samozrejme, všetky skrinky a poličky hranatého tvaru. Telo čističky je z bieleho matného plastu a stojí na kruhovom podstavci. V hornej časti zariadenia sa nachádza okrúhly dotykový displej, ktorý slúži na ovládanie a aj ako ukazovateľ čistoty prostredia. Na displeji možno prepínať intenzitu ventilátora, ktorá má tri možnosti, ďalej tu viete zapínať a vypínať ionizátor a UV lampu. Okrem toho sa dá na displeji nastaviť časovač, ako dlho má čistička fungovať, a posledné tlačidlo slúži na párovanie zariadenia s aplikáciou prostredníctvom Wi-Fi. Okolo celého displeja je farebný kruh, ktorý indikuje mieru znečistenia, konkrétne ukazuje množstvo PM 2.5 častíc. Sú to prachové častice s veľkosťou 2,5 mikrometra, ktoré znečisťujú vonkajšie aj vnútorné ovzdušie. Pokiaľ je toto množstvo v norme, teda do 50 častíc v okolí, je kruh zelený, ak snímač nameria viac, kruh zmodrie, následne prechádza do žltej a posledné štádium je červená farba. Tú sa mi počas testovania podarilo dosiahnuť len prípravou pukancov v mikrovlnnej rúre. Na displeji sú veľké číslice ukazujúce čistotu ovzdušia. Za nevýhodu považujem, že displej nemožno vypnúť ani stlmiť priamo na zariadení.

Na túto akciu potrebujete mať zariadenie spárované v aplikácií pre smart domácnosť. Najmä v noci je osvetlenie displeja dosť nepríjemné, keby ste si chceli umiestniť túto čističku do spálne. Veľké plus je jednoznačne množstvo funkcií, ktoré čistička ponúka. Mala by byť schopná vyčistiť až 260 m3 za hodinu a je vhodná do miestnosti s veľkosťou 30 m2. Zariadenie poskytuje až šesťnásobnú filtráciu v podobe antibakteriálneho filtra, HEPA filtra, uhlíkového filtra, katalytického filtra, UV svetla a ionizátora. Čistička by mala byť schopná zničiť vírusy, baktérie a ďalšie nečistoty, zachytiť až 99,9 % prachu v ovzduší a 93,5 % prchavých organických látok, čo ocenia najmä alergici a astmatici. Počas testovania som mala pri čističke zapnutý snímač čistoty ovzdušia, no nezaznamenala som žiadny pokles PM 2.5 častíc. Na druhej strane som už pár minút po tom, ako som čističku zapla, cítila v miestnosti citeľný rozdiel. Vzduch v miestnosti bol akoby čerstvejší a zrazu sa mi lepšie dýchalo. Počas testovania som skúšala mať čističku zapnutú aj v noci v spálni. Pokiaľ ide ventilátor na viac ako jednotke, je neuveriteľne hlučný a nemožno pri ňom spať. Osobne mám citlivejší spánok a nezvládla som to ani s najnižšou intenzitou ventilátora. Myslím, že tichší nočný režim by určite pomohol.

Našťastie pri bežnom používaní si nastavíte automatický režim, ktorý ide na najnižšom výkone, kým čistička deteguje menej ako 50 PM 2.5 častíc v ovzduší. Na zadnej strane sa nachádzajú ­výklopné dvierka, za ktorými je filter. Opotrebovanie filtra nemusíte sledovať, čistička vás na nutnosť jeho výmeny sama upozorní. Okrem klasického ovládania pomocou dotykového displeja možno čističku dostať do aplikácie pre smart domácnosť Tuya Smart. V manuáli nájdete odkaz na video, v ktorom sa nachádza presný návod, ako čističku s aplikáciou spárovať. Následne je ovládanie zariadenia na diaľku veľmi jednoduché a intuitívne. V aplikácii vidieť aktuálnu teplotu vonku spolu s predpoveďou počasia. No osobne by som skôr uvítala, keby aplikácia ukazovala teplotu, prípadne aj vlhkosť v miestnosti, kde je umiestnená. S inštaláciou aplikácie získate aj možnosť prepnúť čističku do nočného režimu, v ktorom poskytuje najnižšiu intenzitu ventilátora a zároveň sa vypne osvetlenie displeja. Myslím si, že takáto možnosť by mala byť aj priamo na zariadení. Zaujímavá akcia, ktorú viete vykonať priamo na zariadení, je zapnutie detského zámku stlačením tlačidla Wi-Fi a UV lampy naraz počas troch sekúnd. Vcelku hodnotím čističku TrueLife Air Purifier P5 veľmi pozitívne, a to najmä pre množstvo rôznych filtračných možností. Oceňujem hlavne ionizátor a UV lampu, ktorú moja súčasná čistička ovzdušia nemá. Dostatočné množstvo záporných iónov vo vzduchu vraj prospešne ovplyvňuje naše zdravie a psychickú pohodu. No na vyhodnotenie toho by bolo potrebné asi dlhšie testovanie.

Truelife Air Purifier P5 WiFi prináša až 6 typov filtrácií v jednom zariadení. Počas používania som zaznamenala zlepšenie kvality ovzdušia a celkovo som sa v miestnosti lepšie cítila. Zariadenie sa dá ovládať aj na diaľku prostredníctvom smart aplikácie, no údaje, ktoré sa v aplikácii zobrazujú, by mohli byť relevantnejšie k miestnosti, v ktorej sa zariadenie nachádza.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Šesť typov filtrácií, indikátor výmeny filtra, senzor kvality ovzdušia
- Hlučnejšia, okrúhly dizajn, chýbajúce informácie v smart aplikácii

PARAMETRE:

Vzduchový výkon: 260 m3, odporúčaná veľkosť miestnosti: 30 m2, hlučnosť: 30 -  55 dB, príkon: 48 W, filtrácie: HEPA, antibakteriálny, katalytický a uhlíkový filter, UV lampa, ionizátor, funkcie: detský zámok, pripojenie cez Wi-Fi, indikátor výmeny filtra, senzor kvality ovzdušia, životnosť filtra: 3600 hodín, rozmery: 295 × 295 × 606 mm, hmotnosť: 5,2 kg

 Cena: 199,98 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Romana Pätoprstá

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať