SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

USA stupňujú tlak, obvinili Huawei z krádeže technológií

Tlačové správy
0

Spojené štáty americké obvinili čínsku technologickú spoločnosť z priameho porušenia obchodných dohôd, zahŕňajúce krádež zdrojových kódov a technológií v oblasti robotiky. Podľa Huawei ide o ďalšiu snahu zdiskreditovať spoločnosť a jej obchodné aktivity na globálnom trhu.

Spoločnosť Huawei, ktorá je v súčasnosti druhým najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete, obvinenia odmietla. „Tieto nové obvinenia nie sú ničím podložené a vychádzajú z občianskych sporov, ktoré boli v priebehu posledných 20 rokov uzavreté alebo dokonca odmietnuté federálnymi súdmi Spojených štátov. Ide o snahu Ministerstva spravodlivosti Spojených štátov nenávratne poškodiť reputáciu spoločnosti Huawei a jej obchodné aktivity, a to z dôvodov, ktoré nijako nesúvisia s presadzovaním práva. Obvinenia slúžia na ovplyvňovanie globálnej trhovej súťaže a preukážu sa ako nepodložené a nespravodlivé,“ uvádza vo svojom oficiálnom stanovisku.

Podľa Huawei vraj americká vláda nedisponuje dôkazmi, ktoré by protiprávne konanie potvrdili, pretože vychádzajú z občianskych sporov, ktoré boli v priebehu posledných 20 rokov uzavreté alebo dokonca odmietnuté federálnymi súdmi Spojených štátov.

USA v súčasnosti vyvíjajú tlak na svojich európskych spojencov najmä vo vzťahu ku budovaniu európskych sietí 5G. Huawei nedávno dostala povolenie podieľať sa na výstavbe sietí piatej generácie vo Veľkej Británii, zmluvy na 5G by však mohla získať aj v ostatných krajinách v Európe.

Huawei

Všetky autorove články
Huawei USA technológie obvinenie spor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať