ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Umelá inteligencia Googlu vytvorí z textu akýkoľvek bláznivý obrázok

Technológie
1

Google má novú umelú inteligenciu na prevod textu na obrázok. Program s názvom Imagen dokáže z ľubovoľného textu (napríklad „fotku perzskej mačky v kovbojskom klobúku a červenej košeli, ktorá hrá na pláži na gitare“) a vytvorí obrázok, ktorého stvárnenie môže byť fotorealistické alebo umelecké. Imagen je ďalší z radu generátorov obrázkov z textu, ako sú DALL-E, VQ-GAN+CLIP a modely latentnej difúzie.

Google zverejnil na webovej stránke Imagen niekoľko príkladov obrázkov vytvorených AI podľa textového zadania, ktoré zrejme predstavujú najlepšie dosiahnuté výsledky. Modely prevodu textu na obrázok ukazujú silu systémov strojového učenia. V tomto prípade Imagen odstraňuje potrebu znalosti ovládania špecializovaného softvéru, ako je Photoshop, na vytváranie abstraktných obrázkov.Systémy umelej inteligencie pomáhajú spoločnosti priblížiť sa k jej vízii ambient computing, ktorá bola prezentovaná na podujatí Google I/O začiatkom mája.

Ambient computing je myšlienka, že ľudia budú jedného dňa schopní používať počítače intuitívne, bez potreby znalosti špecifických systémov alebo kódu. Google sa rozhodol nesprístupniť Imagen pre verejnosť. Imagen totiž hľadá na internete informácie, aby sa mohol učiť a vytvárať obrázky, pričom internet môže byť plný stereotypov a predsudkov, ktoré si môže AI osvojiť. Navyše sa spoločnosť obáva, že Imagen by mohli zneužiť záškodníci na zlé účely.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

pokračovanie vývoja reakcia na: Umelá inteligencia Googlu vytvorí z textu akýkoľvek bláznivý obrázok

28.5.2022 11:05
Logickým pokračovaním bude, keď AI podľa písaného textu - napr. román - vytvorí svoj scenár a digitálne vyrobí film podľa literárnej predlohy.
A vice-versa: podľa naskenovanej série obrazov - napr. Muchova Slovanská epopej - AI vytvorí román.
To je len začiatok. Nepochybne vývojari nájdu množstvo ďalších využití -expertné systémy dneška (napr. Watson) už teraz majú možnosti, o akých sa nám pred 50 rokmi ani nesnívalo.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať