Umelá inteligencia dokáže z dokumentu vo Worde automaticky vytvoriť PowerPointovú prezentáciu

Technológie
0

Spoločnosť Microsoft spúšťa novú funkciu nazvanú Transformácia, ktorá umožňuje používateľom online verzie Wordu zmeniť textový dokument na prezentáciu v PowerPointe. Nový príkaz Transformovať nájdete v online programe Word v ponuke Možnosti Súbor > Transformovať > Transformovať na prezentáciu v PowerPointe. Používatelia musia otvoriť dokument Word, aby mohli súbor konvertovať na prezentáciu v PowerPointe.

Po výbere možnosti Transformovať musí používateľ Wordu zvoliť motív návrhu prezentácie a potom skontrolovať výsledok v PowerPointe pre web. Nové snímky z PowerPointu budú uložené v priečinku používateľa na OneDrive. Funkcia Transformácia je v súčasnosti k dispozícii iba používateľom v programe Office Insiders a zatiaľ má množstvo obmedzení.

Po dokončení by však mala pomocou umelej inteligencie Microsoftu vytvoriť prezentáciu PowerPoint na základe všetkých zhrnutých častí dokumentu vrátane snímok, ikon, videí, motívov a fontov. Transformácia je momentálne k dispozícii iba v angličtine a zatiaľ nefunguje v prehliadačoch Internet Explorer a Apple Safari. Hoci zatiaľ je funkcia dostupná len pre insiderov, programový manažér tímu PowerPoint Mohit Anand tvrdí, že bude čoskoro sprístupnená všetkým webovým používateľom.

Zdroj: zdnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať