SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Umelá inteligencia prekóduje starší softvér, aby fungoval na moderných platformách

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť IBM predstavila metódy založené na umelej inteligencii na prekódovanie starých aplikácií, aby mohli fungovať na dnešných počítačových platformách. Najnovšie iniciatívy IBM, nazývané Mono2Micro a Application Modernization Accelerator (AMA), poskytujú nové nástroje na aktualizáciu starších aplikácií. Podľa Nicka Fullera, riaditeľa hybridných cloudových služieb IBM Research, tieto iniciatívy predstavujú krok smerom k tomu, aby umelá inteligencia mohla automaticky preložiť program napísaný napr. v COBOLe do Javy.

Fuller upozorňuje, že tieto najnovšie postupy sú v súčasnosti schopné iba rozbiť pôvodný strojový kód nemodulárnych monolitických programov na samostatné mikroslužby. Mono2Micro najskôr analyzuje starý kód, aby odhalil všetky skryté spojenia, ktorých nájdenie by pre architektov aplikácií bolo mimoriadne ťažké a časovo náročné. Mono2Micro využíva techniky AI clusteringu na zoskupovanie podobných kódov a jasnejšie odhaľuje, ako skupiny kódu interagujú. Mono2Micro analyzuje zdrojový a objektový kód staticky (analyzuje program pred jeho spustením) aj dynamicky (analyzuje spustený program).

Tento nástroj potom refaktorizuje monolitické programy založené na prostredí Java a s nimi spojenú obchodnú logiku a používateľské rozhrania na mikroslužby. Toto prepracovanie monolitu na samostatné mikroslužby so špecifickými funkciami minimalizuje spojenia, ktoré existovali v pôvodnom softvéri, a zmení tak štruktúru aplikácie bez toho, aby sa zmenilo jej vonkajšie správanie. Cieľom súboru nástrojov AMA je analyzovať a refraktorizovať staršie aplikácie, napísané v ešte starších jazykoch (COBOL, PL/I).

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať