SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Umelá inteligencia vám predizajnuje obývačku a starý nábytok predá

Technológie
1

Spoločnosť Wayfair uviedla bezplatný nástroj na „virtuálne reštylizovanie izieb“ s názvom Decorify. Využíva generatívnu umelú inteligenciu, ktorá vám po nahratí fotografie a výbere požadovaného vizuálneho štýlu ukáže prerobenú verziu miestnosti, ktorú chcete zmeniť. Ak sa vám páči, čo vidíte, môžete si následne vybrať z ponuky odporúčaného nábytku, ktorá sa zobrazí vpravo od prerobenej miestnosti. Možno vám to pripomína funkcie nákupných aplikácií s rozšírenou realitou, ktoré vám umožňujú rozmiestniť nábytok vo vašom dome pomocou kamery smartfónu. No nejde o to.

Decorify vám nebude zobrazovať rendery skutočného, existujúceho nábytku vo vašej skutočnej miestnosti.  Po nahratí obrázka si v rozbaľovacom zozname môžete vybrať z niekoľkých štýlov, ktoré môžu byť presne definované, ako napríklad „moderný z polovice storočia“ alebo „farmársky“, prípadne aj trochu neurčito, ako napríklad „bohémsky“ alebo „dokonale ružový“. Potom zadáte typ miestnosti, ktorú zariaďujete (v súčasnosti sú podporované len obývacie izby).

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Prípadne môžete vybrať jednotlivé položky v miestnosti, aby ich model Wayfair nahradil niečím v jednom zo štýlov z rozbaľovacej ponuky. Stránka funguje v počítači alebo v telefóne. Spoločnosť plánuje doladiť svoj model, a ako povedal Shrenik Sadalgi, riaditeľ pre výskum a vývoj, zákazníci nakoniec budú môcť „začať so zoznamom výrobkov“ a vytvoriť si miestnosť s týmito kusmi nábytku. Pokiaľ ide o návrhy produktov, Sadalgi uviedol, že ich vytvára model počítačového videnia „vycvičený na našom rozsiahlom katalógu produktov“.

Wayfair nie je jediná spoločnosť, ktorá využíva umelú inteligenciu na pomoc pri vizualizácii zariaďovania domu. Stránka s názvom HomeDesigns AI ponúka podobnú funkciu od 27 dolárov mesačne, rovnako aj služba VisualizeAI, ktorá tiež stojí peniaze, ale ponúka viac štýlových možností ako Decorify a umožňuje zadať položky, ktoré chcete zahrnúť alebo vylúčiť z vygenerovaného obrazu.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Ludsky odpad kLacko aHubinsky vie iba skodit reakcia na: Umelá inteligencia vám predizajnuje obývačku a starý nábytok predá

15.8.2023 04:08
Ludsky odpad kLacko aHubinsky vie iba skodit
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať