SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Uvedie Samsung smartfón so šiestimi fotoaparátmi?

0

Nedávno zverejnená patentová prihláška Samsungu sa týka zlepšenia zostavy fotoaparátov na smartfóne. Nápad spočíva v umiestnení poľa šiestich fotoaparátov (päť širokouhlých objektívov s ohniskovou vzdialenosťou 28 mm a jeden zoomový) na telefón. Juhokórejský gigant tak pokračuje v zdokonaľovaní technológie svojich fotoaparátov.

Priblížil sa už napríklad k svätému grálu dizajnu smartfónov – umiestneniu kamery pod displej, aby sa vylúčila potreba výrezu alebo otvoru na kameru v displeji. Patentovú prihlášku podal Samsung na Medzinárodný úrad pre duševné vlastníctvo už v decembri, v týchto dňoch bola zverejnená 55-stranová dokumentácia k nej. Podľa holandského technologického blogu LetsGoDigital je zaujímavejšia ako počet objektívov skutočnosť, že Samsung sa spolieha na pohyblivé/naklápacie snímače.

Podľa blogového príspevku bude pole fotoaparátov doplnené LED bleskom a každý senzor môže byť namierený iným smerom „a potom sa konfigurácia poľa bude optimalizovať pomocou obrazových algoritmov“. Prečo je to zaujímavé? Použitím pohyblivých snímačov fotoaparátu môžete zhotoviť napríklad panoramatické obrázky s efektom rozmazania alebo efektom bokeh, čo dnešné telefóny Samsungu neumožňujú.

Holandská stránka ďalej poznamenáva, že podľa patentovej dokumentácie výhody tohto nastavenia zahŕňajú lepšie fotografie aj v zlých svetelných situáciách, ako aj vynikajúce zaostrenie a vyšší dynamický rozsah (HDR). Takáto zostava fotoaparátov môže takisto vytvárať časovo synchronizované snímky, čo je zvlášť výhodné pri nakrúcaní videa s vysokou snímkovacou frekvenciou.

Zdá sa, že pri budúcich smartfónoch bude viac ako na počte megapixelov záležať na kvalite objektívu a veľkosti snímača. Rastúci dôraz sa bude klásť na schopnosť zhotoviť oveľa ostrejšie a detailnejšie snímky aj v podmienkach s nevyhovujúcim osvetlením.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung fofo kamera fotoaparat technika smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať