Video: Robotický “pes” Spot ide do predaja s cenovkou 74 500 USD

Technológie
0

Spoločnosť Boston Dynamics spustila predaje svojho štvornohého robota Spota, ktorý môže chodiť po schodoch a poradí si v drsnom teréne. Podniky si môžu kúpiť vývojovú súpravu Spot Explorer za 74 500 dolárov. Dodávka obsahuje okrem robota aj dve batérie, tabletový ovládač, puzdro na robota, puzdro na napájanie a klientske balíčky Python pre API Spota.

Zákazníci dostanú aj prístup k aktualizáciám softvéru, „ak budú k dispozícii“. Je to prvýkrát, čo firmy môžu priamo kúpiť robota Boston Dynamics. Ide takisto o prvú ponuku spoločnosti na online predaj. Spot sa bude predávať iba v USA na komerčné a priemyselné použitie, ale pspoločnosť dúfa, že sa ešte tento rok dostane aj na zahraničné trhy.

V budúcom roku plánuje Boston Dynamics vyrobiť okolo tisíc kusov Spota, výroba sa však môže zvýšiť na základe dopytu. Prostredníctvom nákupného portálu spoločnosti Boston Dynamics si možno zakúpiť dva kusy robota. Pri objednávke viacerých kusov ponúka spoločnosť akademickú (pre akreditované vzdelávacie inštitúcie) a podnikovú zľavu.

Boston Dynamics spúšťa predaje v čase, keď ochorenie COVID-19 otvorilo dvere autonómnym technológiám, ako sú drony a roboty. Keď sa podniky opatrne znovu otvárajú, hľadajú technológie, ktoré môžu obmedziť ľudské kontakty. Spot je vybavený iPadom a obojsmerným rádiom na videokonferencie.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
stroj robot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať