SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Veľká zmena. ChatGPT dostane prístup na živý internet

Výskum a vývoj
0

ChatGPT, chatbot s umelou inteligenciou, sa dočká významného zlepšenia, keď sa doň pridá vyhľadávač Bing, čím sa ešte viac upevní vzťah medzi Microsoftom a vývojárom ChatGPT, spoločnosťou OpenAI. Microsoft oznámil integráciu na konferencii Build 2023 a uviedol, že Bing prichádza do ChatGPT ako predvolené vyhľadávanie. Dostupnosť Bingu v ChatGPT je založená na doplnku Microsoftu postavenom pre platformu ChatGPT, ktorý bude spustený na prémiovom ChatGPT+ (ten je založený na GPT-4).

Satya Nadella však povedal, že čoskoro príde aj na bezplatnú verziu ChatGPT. Integrácia je hladká, po zvolení doplnku sú webové výsledky súčasťou odpovede z ChatGPT. Hoci o tejto aktualizácii nie je veľa známe, je zrejmé, že ide o veľkú vec. Predovšetkým sa tým ChatGPT priamo dostane k informáciám novším, než je dátum ukončenia výcviku GPT-3 v septembri 2021. Microsoft vo vyhlásení uvádza, že odpovede ChatGPT „budú podložené vyhľadávaním a budú obsahovať citácie“. Kliknutím na citáciu sa môžete dozvedieť viac.

SAMSUNG 042024 Advertisement

ChatGPT zvyčajne neuvádza svoje zdroje ani neponúka priame odkazy na súvisiace webové informácie. Integrácia vyhľadávania by takisto mohla obmedziť sklon ChatGPT k halucináciám. Prirodzene, to, že spoločnosť OpenAI si namiesto lídra v tomto odvetví zvolila vyhľadávač Bing, je pre Google dosť veľká rana.

Na druhej strane Google je zaneprázdnený budovaním vlastného výkonného systému LLM Bard, ktorý bude čoskoro obsahovať možnosť vyhľadávania na základe obrázkov, kódu, exportu obsahu a práce s mapami. Síce stále nie je plne integrovaný do vyhľadávania Google, ale to je len otázka času. ChatGPT si integráciou Bingu pravdepodobne uchmatol len tesný náskok pred Bardom.

Zdroj: techradar.comfreepik.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať