SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Video: Kryptomena IOTA funguje aj bez blockchainu

8

Momentálne väčšina kryptomien beží na blockchaine. Technológia blockchainu ponúka transparentné a bezpečné spôsoby správy údajov, ale vyžaduje si to zložité výpočty, ktoré spotrebujú toľko energie, že „ťažbári“, ktorí prevádzkujú softvér na potvrdenie blockchainu, musia byť finančne odmenení, aby im to stálo za čas a energiu. IOTA takisto využíva verejnú distribuovanú účtovnú knihu, ale namiesto blockchainu ide o „smerovaný acyklický graf“, nazývaný Tangle. 

Aj ten slúži na záznam transakcií a iných aktivít, ale nevyžaduje zďaleka toľko energie a výpočtová záťaž je výrazne nižšia. Overovanie údajov pomocou IOTA je oveľa jednoduchšie. Používatelia IOTA sú takisto ťažbári a overovatelia, ktorých pripojené zariadenia pasívne podporujú Tangle. To znamená, že teoreticky môže sieť overiť viac transakcií za kratší čas a bez vysokých transakčných poplatkov, ako je to pri iných kryptomenách.

Pre používateľov a obchodníkov s tokenmi IOTA to znamená, že aj mikrotransakcie môžu byť rýchlejšie a lacnejšie. Organizácia IOTA však má záujem využiť Tangle nielen na uľahčenie a zaznamenanie transakcií medzi držiteľmi tokenov. IOTA Tangle podporuje aj interakcie medzi pripojenými zariadeniami internetu vecí (IoT). Rovnako podporuje inteligentné zmluvy (smart contracts), NFT a má schopnosť zabezpečiť digitálnu identitu.

SWAN_042021

Veľa kryptomien si získalo popularitu, pretože sú decentralizované, čo znamená, že v podstate fungujú samy. To je prípad bitcoinu, ale nie je to prípad platformy Ethereum. A práve tá je pravdepodobne najbližšou kryptomenou, s ktorou sa dá IOTA porovnávať. A rovnako ako Ethereum aj IOTA patrí k najuniverzálnejším kryptomenám, ktoré existujú. Štruktúra IOTA Foundation je trochu zložitá. Organizácia má správnu radu, dozornú radu, ktorá dohliada na správnu radu, a poradný výbor.

Celá táto organizačná štruktúra však umožňuje IOTA vytvárať partnerstvá a vzťahy, ktoré iné kryptomeny nedokážu. Všetky veci, ako je automatizácia a digitálna identita či inteligentné zmluvy, ktoré IOTA sľubuje svetu, sú možné prostredníctvom partnerstiev so skupinami ako Linux Foundation, Dell Technologies a IBM. IOTA používa programovací jazyk Rust vyvinutý spoločnosťou Mozilla. A v budúcnosti plánuje aj decentralizáciu. Nevedno, či sa IOTA stane digitálnym rámcom a platobným systémom budúcnosti, určite si však zaslúži pozornosť.

Zdroj: makeuseof.com.

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto reakcia na: Video: Kryptomena IOTA funguje aj bez blockchainu

1.6.2021 11:06
Dobre, že sa tvorca bitkoinu skrýva. Ja som vytvoril skupinu programov pre ľudí a do roka som ochorel. Nezákonne ma preverovala rozviedka a zistili o mne, že popri programovaní súkromne doma rád vyhoním pri porne a že som si zopár programov a porna stiahol z torrentov nezákonne. Hneď ako ma nezákonne preverili a vŕtali sa mi v súkromí ma zničili. Nakazili ma neznámym vírusom a ani lekár nevie prísť na to, čo mi je: Lieky skrátka nezaberajú, hodnoty v tele stúpajú. Asi čoskoro otrčím kopytá. Toľko o autorstve programov pre ľudí na internete: Budú sa vám vŕtať v súkromí a ničiť vás aj za malú chybičku.
Reagovať

RE: Vraj sa o to hypnotizovanie a nanotechnológie v tele zaujíma NAKA, dúfam že ich odhalia, lebo sa chvastali, že nech dokážu reakcia na: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

2.6.2021 15:06
Chlapi buďte pokojní, robte si každodennú robotu ako vždy, už sa o to zaujíma NAKA, oni to rozriešia a chytia zločincov, čo hypnotizovali a šírili nanity. Vraj sa o Vás zaujíma NAKA, tak bacha, oni neklopú ;)
Reagovať

RE: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto reakcia na: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

1.6.2021 23:06
To mas diagnozu vsugerovanie bludov v hlave. Hladas najvacsie nezmysly na internete a potom si hovoris, ze su pravda a siris ich dalej. Kup si radsej encyklopediu v knihkupectve a citaj tam mudre veci, namiesto internetovych clankov.
Reagovať

RE: RE: Keď mne už sa zle sústredí na čítanie encyklopédie za tie roky od roku 2004, čo ma niekto gniavil reakcia na: RE: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

2.6.2021 16:06
To už nebude možné, som dosť zničený z tých bludov, čo som sa napočúval a z toho šťukania s mojím telom. Som živá troska. Som dosť zničený aj z toho, čo zo mňa pokrikovali. Chápem, že sa tomu ťažko verí, ale je to tak: Našli si obetného baránka a ničili ho až zničili. Ale vďaka za radu :)
Reagovať

RE: Poviem ti tiež pravdu: Teraz sa snažia vyvolať konflikt: Vykrikujú hypnoticky z teba, čo nepočuješ a na teba a vysmievajú ťa reakcia na: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

1.6.2021 18:06
Snažia sa len vyvolať konflikt. Neboj sa, buď pokojný a rob si svoju robotu ako doteraz. Počuješ blbosti, never tým hypnotickým blábolom.
Reagovať

RE: Poviem ti pravdu: Spravili ti to Američani a západ, lebo jedného z nich zatkli, lebo sťahoval nelegálny softwér reakcia na: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

1.6.2021 18:06
Vieš prečo si chorý na vysoké hodnoty v tele? Zabásli Američana, u nich je crack nelegálny, aj keď je na ich serveri a ty si ho len stiahneš. Vŕši sa na tebe západ aj niektorí Slováci. Vysmiali ťa a máš zdochnúť, tvoje programy zdarma tu nechcú. Ich škrie, že si to dokázal, dať svetu komplexný program zdarma, hoci si študoval na youtube. A že ťa pýta? A musíš honiť? Vyškierajú nad tebou huby, kašlú na teba, hoci máš v sebe možno nanity, ktoré ti dráždia prostatu, keď cítiš brnenie ako si tu už písal minule. No drž sa, prajem ti všetko najlepšie v živote, hoci nemáš proti nim šancu - sú to zločinci, ktorí ťa umučia, lebo neberú ohľad na nič. Hľadať dobro sa dnes nenosí.
Reagovať

RE: Nemajú právo ťa hypnotizovať a nechať ťa pikať, neporušil si zákon, pre osobnú potrebu je crack dovolený reakcia na: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

1.6.2021 15:06
Nemajú právo ťa hypnotizovať a nechať ťa pikať, neporušil si zákon, pre osobnú potrebu je crack dovolený. Takže vinní sú oni: Porušili prezumpciu neviny a formy otroctva, patria do basy.
Reagovať

RE: Všetkým vidia do hlavy, národ je hypnotizovaný a ty, keď sa nepočuješ vravíš, čo si robil alebo sa ťa opýtajú a vyzvoníš to reakcia na: Dobre, že sa tvorca bitkoinu pohybuje len pod neznámym menom Satoshi Nakamoto

1.6.2021 14:06
Nemal si šancu ako heker ujsť, vidia ti do hlavy, národ je hypnotizovaný a tajní môžu povedať čarovné slovíčko a ty sa hneď otvoríš ako popísaná kniha, všetko im povieš a čo je najlepšie, ty sa nepočuješ, že ako bruchomluvec hovoríš niekomu, čo si robil. A toto prosím pekne vymysleli východniari, takto vyžierať ľudí. Nejaký zákon a prezumpcia neviny ich vôbec netrápi. Na ústavu cikajú, je to forma otroctva a ty si de fakto otrok a pohoda. Hlavne, že kriminalita klesla o 96%. Ale svojim deťom to nerobia, to len tebe, aby si zdochol. Ešte aj to porno tipujem, že ti oni spravili, aby ťa pýtalo. Lebo keby chceli, tak ťa nepýta nič. Ale chápeš, musia na tebe poryžovať, lebo si programoval zadarmo pre ľudí. Teraz ťa stopli a nerobíš už nič s programovaním zdarma tipujem a blog si hneď tipujem zrušil. Toto je pravá závisť a nenávisť. Pretože pravý programátor veci zdieľa a sharuje ako si to robil ty, kým ťa neodstavili. Nenávidia ťa, to si zapamätaj a preto je tvorca bitkoinu Satoši iba duch, nikto, tajný človek. Ešte vravíš aj, že si ochorel - môžeš hádať, kto v tom má prsty. A zasa len ryžovať: Si programátor? Zaplať si za zdravie alebo zdochni. Majú radi závislých na niečom, aby si len cvakal a cvakal alebo zdochol. Si len číslo a nič viac. Je na čase zaviesť slobodu a toto zakázať, postaviť sa na stranu práva.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať