HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Video: Luxusný inteligentný dom, ktorý nepotrebuje pripojenie na elektrinu ani vodu

2

Štúdio haus.me so sídlom v Nevade navrhlo a postavilo sebestačný, inteligentný a luxusný dom, ktorý nie je pripojený na sieť. Je vyrobený z robustných materiálov, ktoré vydržia skúšku času a dokážu sa prispôsobiť prakticky čomukoľvek. Ide o uhlíkové vlákna, bezpečnostné sklo a patentovanú izoláciu z kompozitného polyméru, ktorú možno 3D tlačou zabudovať do stavebného materiálu použitého na steny budov. Spolu so 6-vrstvovými oknami vytvárajú tieto steny výbornú izoláciu a umožňujú domu odolávať extrémnym poveternostným vplyvom.

Pôsobivý je aj fakt, že verzia domu nepripojená na rozvodnú sieť využíva veľmi efektívne iba solárnu energiu. Dom je vybavený aj mnohými zaujímavými systémami a funkciami vrátane vodných nádrží, autonómnej kanalizácie a batérie na ukladanie energie. Dokonca regeneruje vodu z kondenzácie vzduchu. Je tu integrovaných aj niekoľko systémov na ochranu zdravia, ktoré kontrolujú a riadia kvalitu vzduchu v dome, hladinu kyslíka, CO2 a kvalitu vody.

Dom je úplne skonštruovaný a zmontovaný v továrni a potom dopravený na požadované miesto. Nepotrebuje základ, možno ho umiestniť na akýkoľvek rovný povrch. Dodáva sa vopred vybavený všetkým, čo by ste mohli potrebovať, vrátane všetkého nábytku, kompletnej kuchyne so spotrebičmi, reproduktorového systému Sonos, bezpečnostnej kamery a inteligentného termostatu. Súčasťou je dokonca aj Apple TV, 100" premietacie plátno, pripojenie na internet 24/7 a zámok dverí otvárateľný odtlačkom prsta.

Pokiaľ ide o veľkosť domu, existujú tri možnosti: najmenšie štúdio s rozlohou 37 štvorcových metrov, stredne veľký dom s dvoma spálňami s rozlohou 74 štvorcových metrov a najväčší dom má dve poschodia, tri spálne a dve kúpeľne a rozlohu takmer 150 m2. Zjavne je určený na luxusný trh, cena základného modelu sa začína od 199 999 dolárov, možno si však k nemu dokúpiť ďalšie funkcie. Model najvyššej úrovne stojí až 1 milión dolárov.

Zdroj: homedit.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Video: Luxusný inteligentný dom, ktorý nepotrebuje pripojenie na elektrinu ani vodu

7.10.2020 10:10
IQ = 0 v redakcii. Hento je skatula bez luxusu v ktorej nic na realne byvanie nie je. Vodu a elektrinu potrebuju ludia. To vobec nemysli, ten co sem kopiruje taketo nezmeselne clanky??? Ved ich upravte a publikujte az ked sa zamyslite, co pisete...
Reagovať

haraburda reakcia na: Video: Luxusný inteligentný dom, ktorý nepotrebuje pripojenie na elektrinu ani vodu

7.10.2020 06:10
zase niečo bez praktického využitia
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať