PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Video: Robotické “komando” bude zachraňovať lesy

Technológie
3

Klimatické zmeny nastupujú veľkou rýchlosťou, preto by sme mali hľadať riešenia na ich spomalenie a opravu následkov. Povodne a lesné požiare sú v tomto roku častejšie než kedykoľvek predtým. Obnova týchto prirodzených biotopov je zásadná, aby sme pomohli zvieratám prežiť a obnoviť rovnováhu v ekosystéme. 

Študent priemyselného dizajnu Segev Kaspi navrhol koncepciu skupiny robotických ochrancov lesa, z ktorých každý bude hrať nejakú úlohu pri obnove lesov prostredníctvom výsadby semien, analýzy údajov a pod. Futuristické a takmer hrozivo vyzerajúce roboty tvoria trojčlenný tím, určený na podporu zalesňovania a udržateľného lesného hospodárstva. Volajú sa Rikko, Dixon a Chunk a každý z nich bude zohrávať špecifickú úlohu pri zefektívňovaní tohto procesu.

Robotickí lesníci pracujú v systémoch, ktoré sa menia podľa potrieb lesa. V závislosti od situácie môžu pracovať jednotlivo alebo v skupinách. Kaspi dôkladne preštudoval prácu lesníkov v snahe čo najlepšie ju pochopiť. Jeho prvý robot Chunk je zodpovedný za pílenie, prerezávanie a kosenie. Druhý Dixon sa stará o výsadbu sadeníc a odrezkov a obnovu lesov. Tretí Rikko zhromažďuje, monitoruje a analyzuje údaje z lesa.

Tím bol uvedený do života prostredníctvom kresieb, počítačových renderov a fyzických modelov. Kaspi spája dva protikladné svety – prírodu a technológie – s cieľom podnietiť diskusiu o zvyšujúcom sa obsahu CO2 v atmosfére a dôležitosti obnovy našich lesov, pričom zároveň navrhuje možné riešenie tohto problému.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Roboty a preludnenie pozemského človeka reakcia na: Video: Robotické “komando” bude zachraňovať lesy

27.10.2021 16:10
Pozemský človek ide hlavou proti múru veď jadrom všetkých sekundárnych problémov je PRELUDNENIE POPULÁCIE ĽUDÍ. Na jeden km 2 úrodnej pôdy by málo žiť 12 ľudí a ná celej planéte Zem 529 miliónov ľudí. Všetko naď tu to úroveň . Vedie zákonite ničeniu prírody a všetko života . Len zastavením pôrodov cykloch desať rokov by sa nesmel naridiť ani jeden človek . A jednoročný cyklus kde by bolí povolené par desiatok miliónov ľudí aby sa mohli narodiť . A po tom opětovné další desať ročný cyklus bez pôrodov zákonom určeným. Takým spôsobom by sa za 90 rokov podarilo znížiť populáciu ľudí ná normálnu úroveň . Každých desať rokov by sa znížila populácia o cca jednú miliardu . Dnes je stav populácie ľudí 9.2 miliardy . A rastie ďalej ku škode celej planéty a celej prírody kompletné ničí všetku faunu a flóru . Len zastavením pôrodov zákonom a desať ročných období a jednoročnym povoleným počtom pôrodov by sa problémy. Všetky sekundárne vyvolané človekom jeho nad počtom samí vyriešili . Všetky iné riešenia ako zastavenie pôrodov a kontrola pôrodnosti sú neefektívne lebo sa všetky sekundárne problemy nabaluju rastom popukacie . Stavom ktorý sa už nedá riešiť. A do kolapsu totálnej skaze prírody nám ostáva sotva niekto desiatok rokov.
Reagovať

Blbost reakcia na: Video: Robotické “komando” bude zachraňovať lesy

25.10.2021 09:10
a ľudia nech sedia doma na úrade práce ...
Reagovať

No cestári by radšej mali začať opiľovať tie stromy popri cestách a nie sa tu hrať na robotov... reakcia na: Video: Robotické “komando” bude zachraňovať lesy

5.10.2021 17:10
No cestári by radšej mali začať opiľovať tie stromy popri cestách a nie sa tu hrať na robotov... Pomaly, ale isto tuto jest kopa stromov zasahujúcich do ciest prvej triedy a treba s tým niečo robiť.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať