Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Video: Ultrazvuk by mohol zlikvidovať koronavírus v zlomku milisekundy

10

Štúdia vedcov z Massachusettskej technologickej univerzity (MIT) tvrdí, že koronavírusy vrátane SARS-COv-2 môžu byť citlivé na ultrazvukové vibrácie vo frekvenciách používaných pri lekárskom diagnostickom zobrazovaní. Tím vymodeloval pomocou počítačových simulácií mechanickú reakciu vírusu na vibrácie v rozsahu rôznych frekvencií ultrazvuku. Vibrácie medzi 25 a 100 megahertzmi spôsobili deštrukciu obalu vírusu a jeho prasknutie v priebehu zlomku milisekundy.

Podobné účinky boli pozorované pri simuláciách vírusu vo vzduchu aj vo vode. Výskumníci sa domnievajú, že zistenia sú prvým náznakom možnej liečby covidu pomocou ultrazvuku. Ukázalo sa, že pri excitácii ultrazvukom bude vibrovať obal koronavírusu a amplitúda týchto vibrácií bude veľmi veľká, čo spôsobí vysoké namáhanie, ktoré môže viesť k porušeniu určitých častí vírusu a viditeľnému poškodeniu vonkajšieho obalu a možno aj neviditeľnému poškodeniu RNA vnútri.

Zdroj: arynews.tv.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

10 komentárov

RE: RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (: reakcia na: RE reakcia na: Video: Ultrazvuk by mohol zlikvidovať koronavírus v zlomku milisekundy

4.4.2021 23:04
Pokial viem dobre, tak kovy sa rentgenuju kvoli defektom, rovnako aj zvary na potrubiach. Mam doma ultrazvukovu cisticku na okuliare a nic ma nekope :D
Reagovať

Pozor reakcia na: Video: Ultrazvuk by mohol zlikvidovať koronavírus v zlomku milisekundy

4.4.2021 20:04
Pozor na tom sa neda zarobit. To bude ignorovane.
Reagovať

Pozor reakcia na: Video: Ultrazvuk by mohol zlikvidovať koronavírus v zlomku milisekundy

4.4.2021 20:04
Pozor na tom sa neda zarobit. To bude ignorovane.
Reagovať

ultrazvukom sa skenujú kovové odliatky reakcia na: Video: Ultrazvuk by mohol zlikvidovať koronavírus v zlomku milisekundy

4.4.2021 14:04
Pre toho mudrlanta čo tvrdí že ultrazvuk len na kovové odliatky inak ťa to pohryzie a lepšia je UVC čistička vírusov.

Prepáč, ja viem že na Slovensku je hlúpym zvykom sa vyjadrovať k niečomu čomu daný mudrlant aj tak nerozumie.

Po prvé, ultrazvuk sa používa v medicíne dlhé desaťročia. Už si počul ultrazvukové vyšetrenie plodu v maternici? No, takže máme bezpečnosť u ľudí vybavenú.

Tých diagnostickým použití ultrazvuku je samozrejme viacej, mechúr, srdce, v gynekologii, črevá, štítna žľaza...

Ultrazvuk je v princípe už pásmo nad 20kHz, čo je udávaná hranica počuteľnosti u ľudí.

Samozrejme, frekvencia je dôležitá ale oveľa viac amplitúda. Frekvencia začína byť problematická ak objekt vystavený ultrazvuku má vlastnú rezonančnú frekvenciu blízku danému zdroju ultrazvuku za podmienky že okolie objektu cez mechanické prepojenie umožňuje útlm.

Vtip je v tom, že vírus je malý a ak sa podarí ho vybudiť na rezonančnej frekvencii tak jednoducho príde k jeho deštrukcii.

ps. ak si myslíš je UVC je bezpečnejšie ako ultrazvuk, tak ťa sklamam. Všeobecne platí čím vyššia frekvencia EM vlny tým väčšie nebezpečenstvo pre zdravie človeka.

a hádaj čo, ultrazvuk rádovo desiatky kilohertzov, UVC už sú TERA Hz.

Reagovať

. reakcia na: Video: Ultrazvuk by mohol zlikvidovať koronavírus v zlomku milisekundy

29.3.2021 09:03
To je co za klamstvo v nadpise zase? Keby to funguje, uz to mohli za 1 den 100x vyskusat nazivo a nie hrat sa na pc simulaciami. Clanok je nekompletne klamanie.
Reagovať

RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (: reakcia na: .

29.3.2021 12:03
To už dávno máme, čistíme si byty vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu. Vy ešte nie? Tak dostanete korona...
Reagovať

RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (: reakcia na: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (:

29.3.2021 14:03
Ale tu hovoria, ze ta preskenuju ultrazvukom ako RTG a to zabije virus v tele. Teda nextech v nadpise a v clanku si to vymyslel. Studia nic take nehovori, tam sa hrali na pocitaci a povedali, co im ich herny model ukazal. Ziadne zavery o ucinkoch na ludi nepovedali, ako bulvar siri.
Reagovať

RE: RE: RE: ultrazvuk môže deťom dopomôcť k zlomeninám: reakcia na: RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (:

2.4.2021 16:04
In children: Ultrasound over the bone that has not fully developed may cause fractures or other problems with the part of the bones that are responsible for growth. https://www.verywellhealth.com/is-ultrasound-safe-for-my-condition-2696648

RE: RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (: reakcia na: RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (:

30.3.2021 10:03
pohrýzlo co to meles ked nevies
ultrazvuk za pouziva na vysetrenie tehotnych

RE: RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (: reakcia na: RE: RE: už je to odskúšané vysokofrekvenčnými čističkami vzduchu, doma mi bežia dve na čistenie domcánosti (:

29.3.2021 14:03
ultrazvukom sa skenujú kovové odliatky na bubliny, nie ľudia, asi by ťa to riadne pohrýzlo, taká ultrazvuková pusinka, preto si doma púšťame uv-c na ničenie vírusov v byte, ale mohli by vyrobiť aj ultrazvukovú čističku, ktorej by si sa nedotýkal, len by filtrovala vzduch v byte - vlastne jerichova trúba z biblie je infradelo, preto jej pôsobením sa hradby nepriateľov rozpadli, to bola zbraň (;

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať