Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Bunková terapia pomocou TNT obnoví mozog poškodený mŕtvicou

9

Väčšina ľudí s mŕtvicou nedostane liečbu dostatočne rýchlo, aby sa zabránilo poškodeniu mozgu. No vedci z Ohio State University Wexner Medical Center, College of Engineering a College of Medicine vyvinuli technológiu, ktorá dokáže „preškoliť“ kožné bunky, aby pomohli opraviť poškodené mozgové tkanivo. Technika nevírusovej nanotransfekcie tkaniva (TNT) účinne preprogramuje kožné bunky na vaskulárne bunky generujúce nové krvné cievy, ktoré pomáhajú dostať krv do poškodeného tkaniva.

V testoch myši postihnuté mozgovou príhodou, ktoré dostali vnútrolebečné injekcie buniek, obnovili takmer všetky (90 %) svoje motorické funkcie, pričom vyšetrenia MRI ukázali, že poškodené oblasti mozgu boli opravené v priebehu niekoľkých týždňov. Vedci naznačujú, že táto stratégia môže byť niekedy použitá na pomoc pacientom na opätovné získanie schopnosti reči, poznávania a motorických funkcií, aj keď sa nasadí niekoľko dní po ischemickej mozgovej príhode.

Zdroj: genengnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

Mali by to robiť ako Slováci reakcia na: Bunková terapia pomocou TNT obnoví mozog poškodený mŕtvicou

29.3.2021 15:03
Jednoducho ťa zhypnotizujú a ty kosíš trávnik a je to dodrbané, opravuješ plot a je to dodrbané, skrátka nevidíš správne po hypnóze a niekto sa len smeje ako ťa poškodil a dáva ti povely na kazenie vecí. Len tak ďalej Slovensko (;
Reagovať

RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni" reakcia na: Mali by to robiť ako Slováci

29.3.2021 15:03
To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni", ich ekonomika sa potápa, tak už začali požierať vlastných v NATO, začiatok konca: preto prišla korona a kovid19, toto si ľudia po svete priali a ja som to počula aj na východnom Slovensku, že si toto ľudia priali jeden druhému: závisť a nenávisť, že susedovi sa darí o trošku lepšie ako jemu a už ti toto praje. Sme chudobná zem a Amerika je ešte chudobnejšia a úbohejšia, veď si len pozri, kto založil server pornhub_com Amerika, úbohé nahé telá predávajú a ešte sa tým chvália: smradľavú vagínu tam lížu a ešte sa tým chvália, fuj...
Reagovať

RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni" reakcia na: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni"

29.3.2021 17:03
Tak ono Amerika generuje väčšinu zisku a keď si pozrieš uloz.to alebo torrenty, tak oni ich okrádajú a potom sa Američani vŕšia na všetkých, čo tam pozreli film alebo stiahli fotošop. Aj keď som od roku 2006 na Ubuntu Linuxe, tak som raz bola na azete a tam sa na mňa pripojil neodbytný týpek, ktorý sa ma vypytoval, či mám fotošop. Vravím mu, načo by mi bol fotošop, ja to isté dokážem v gimp-e. Tak sa ma pýtal na to, ako by som mu retušovala tvár a ja vravím, šak jednoducho, zoberieš si podobnú tvár z gúglu a vytváraš štetcom priehľadné kópie po tvojej tvári a dosiahneš to isté, čo fotošop, ale v gimp-e. Sa stavím, že to bol nejaký proamerický bonzák, čo sa chcel na mne vŕšiť, že mám kraknutý fotošop z uloz.to, ale nedala som mu príležitosť, lebo viem že mnohých mučili za používanie torrentov a uloz.to Američani a tajné s(l)užby. Preto ako vravím, už od roku 2006 používam legálny Ubuntu Linux a som spokojná s triom [gimp, inkscape, krita] a na kraknutý fotošop a bonzákov sa môžem viete čo... :)
Reagovať

RE: RE: RE: Já jsem poznal jednu dívku taky a voni jí něco daly před zkouškou na vejšce a měla chabou paměť reakcia na: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni"

30.3.2021 11:03
Já jsem taky poznal jednu dívku, kerá se moc dobře učila a voni jí daly něco na vejšce před zkouškou a vona si to ledva zapamatovala. Prý jii brnělo něco v hlavě a ztrácela paměť. Takyže málem vyletěla ze zkoušky, tak jí bylo špatně, ale nakonec to dala. Jen má teď příběh pro vnoučata, jak jí něco na vejšce mučilo.

RE: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni" reakcia na: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni"

29.3.2021 22:03
Tak ja mám kamoša, ktorý sťahoval softwér a všetko z webu kreknuté a dnes je veľký informatik. Absolútne nič sa mu nestalo. Ešte si našiel ženskú a oženil sa. Nezávidím mu, len tu vidím ten dvojaký meter. Jednych mučia a zoberú im celé iq za to, že sú dobrí v niečom a druhých nechajú len tak bez povšimnutia a robili v živote to isté...

RE: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni" reakcia na: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni"

29.3.2021 17:03
já jsem znal dívku, která měla iq=132, teď má iq=85, mučily jí, a to jen za to, že zhlédla pár filmů na uloz.to a že si ztahovala něco málo knížek pro školu z torrentů. Tak vystudovala a voni jí za to vzaly celý celičký rozum, teď je po sáhodlouhé léčbě na iq=85, je málem debilní. Tohle je ta americká spravedlnost u nás v ČR.

RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni" reakcia na: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni"

29.3.2021 16:03
Veru, na Američanov by sme to povedali aj my zo západu Slovenska. Kto má také technológie, že dokáže vytvoriť vírus, ktorý zabije milióny obyvateľov, len Amerika. Za doláče vo Wuchane robili pokusy a potom to zrejme vypustili von v snahe zachrániť americkú ekonomiku. Musel to byť niekto pokročilý, kto ten vírus vyvinul a nie nejaký béčkový výskumák. A teraz zrejme chcú, aby sme boli závislí na vakcínach plných nanotechnológií a štepili sa každoročne, veď telo je veľké a treba ho naplniť nanotechnológiami. Takto budú ovládať národy a zrejme ide o najväčšiu genocídu, o akej sme počuli. Kto bude nepohodlný, "zdechne". Veď aj tu v nextecch si stačí vyhľadať "nanorobot tvorený vodou" alebo "nanogenerátory elektriny". Vypadá to tak, že nejaké svine tu napichávajú ľudí v krvnom obehu a chcú, aby generovali neustále zisk pre farma firmy, teda aby boli ani chorí, ani zdraví.. Starobných dôchodkov sa zrejme títo jedinci nedožijú, sú len odpad pre spoločnosť. Všetko sa deje pod rúškom tajomstva. To, že sa o tom píše po diskusných fórach im zrejme robí dobrú reklamu a propagandu strachu.
Reagovať

RE: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni" reakcia na: RE: RE: To neboli Slováci, to Američani ti prajú "zdochni"

29.3.2021 17:03
Tak ono na Slovensku za vlády smeru chceli dať šancu mladým zarobiť si, ale prišiel americký investor na kontrolu, pozrel na teba, videl že ty si nováčik a o týždeň sa zistilo na pracovnom, že si chorý a už tam pracovať nebudeš. Takto to chodilo u nás v biznise.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať