SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Video: Umelá rohovka pomohla slepému človeku získať späť zrak

Výskum a vývoj
0

Slepému 78-ročnému mužovi sa obnovil zrak po tom, čo dostal ako prvý nový typ implantátu rohovky, informoval web Israel Hayom. Implantát KPro, vyvinutý spoločnosťou CorNeat, sa dá integrovať do očnej steny a nahradiť ním zjazvené alebo deformované rohovky bez darcovského tkaniva. Po chirurgickom zákroku bol pacient schopný rozpoznať členov rodiny a prečítať čísla na očnej tabuľke.

Umelé implantáty rohovky už existujú pre pacientov s degeneráciou rohovky, ale pretože vyžadujú zložité chirurgické zákroky, sú zvyčajne až poslednou možnosťou, keď transplantáty alebo implantáty rohovkového krúžka nefungujú. Naproti tomu vloženie implantátu CorNeat je pomerne jednoduchý postup, ktorý si vyžaduje minimálne množstvo stehov a rezania. Okrem toho používa biomimetický materiál, ktorý uľahčuje integráciu tkanív.

V Izraeli je na testovanie schválených ešte 10 pacientov, ďalší sú v procese schvaľovania v Kanade, vo Francúzsku, USA a Holandsku. Hoci implantát neobsahuje žiadnu elektroniku, mohol by pomôcť ľuďom viac ako bionické oko.

Zdroj: engadget.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať