NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Viete, ako chutí kvalitná Java? Dozviete sa na JavaDay 2018

Tlačové správy
0

25. októbra 2018 sa na JavaDay 2018 v hoteli Holiday Inn v Bratislave zorientujete v aktuálnych Java trendoch. Pre účastníkov GOPAS Java kurzov možnosť získať vstup zdarma.

Tretí ročník konferencie JavaDay, ktorú organizuje IT školiace stredisko GOPAS, je jedinečným podujatím na Slovensku. Experti v programe poskytnú zaujímavý pohľad na novinky a smer vývoja Javy, čo môže pomôcť všetkým, ktorí hľadajú optimálne hľadisko pri posudzovaní výhod či nevýhod konkurenčných platforiem.

Zrýchlená doba sa premietla aj do vývoja nových verzií Javy, ktorý sa značne zdynamizoval. Ak kedysi medzi dvomi verziami ubehli aj tri roky, dnes sú vydané dve do roka. Realita je potom taká, že vonku je Java 10, 11 a kodéri fungujú na Jave 7, 8 alebo 9. Spíkri JavaDay Kamil Ševeček, Miroslav Sevelda, Roman Bouchner, Jaroslav Tulach a Petr Adámek majú najnovšie verzie preštudované a vedia vám odporučiť, ktorou cestou sa vydať. 

Záujem o skúsených Javistov stále rastie
Účastníci na JavaDay získajú prehľad o špičke vývoja v oblasti komplexnej  programovacej platformy Java. Na rozšírenie ďalších vedomostí môžu využiť niektorý z troch desiatok špecializovaných Java kurzov IT školiaceho strediska GOPAS. Ak si ho objednajú a absolvujú do 31. 5. 2019, ušetria zároveň vstupné na JavaDay 2018, ktoré im bude odpočítané z ceny kurzu. 

 Kam smeruje Java
„Prednosťou Javy je, že bola a bude vždy zadarmo,“ hovorí Kamil Ševeček, senior Java vývojár a lektor a dodáva: „Nové verzie Javy môžeme očakávať každého polroka, štandardom bude open-source verzia.“ Podľa Kamila Ševečka k trendom v oblasti Javy patrí modulárny systém: „Je potrebné zmodularizovať všetky knižnice v Javovskom svete a urobiť lepšie zapuzdrenie knižníc tretích strán.“ Ďalšími trendmi sú Jakarta EE a s tým súvisiace možné zlúčenie Micro-profile a Java EE, frameworky Spring Framework 5.1 a Spring Boot 2, ktoré podporujú modularizáciu a Javu 9+. Stále populárnejšie je funkcionálne/reaktívne programovanie, a Java na to odpovedá Stream API a niekoľkými sľubnými open-source knižnicami Vavr, StreamEx a WebFlux zo Spring Frameworku.

Chcete sa dozvedieť viac?
Detailnejšie informácie o programe konferencie JavaDay 2018 nájdete na stránke javaday.sk. Počet miest v sále je limitovaný, registrácia bude uzatvorená po naplnení kapacity sály. Odporúčame registrovať sa včas.

GOPAS SR, a.s.

Všetky autorove články
kvalita JavaDay novinka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať