ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Vivo má dizajn telefónu, ktorého displej sa dá rozložením predĺžiť

3

Patent spoločnosti Vivo, na ktorý upozornil web 91Mobiles, naznačuje nové využitie technológie skladacích displejov. Ide o jedinečný dizajn skladacieho telefónu, ktorý používateľom umožní predĺžiť hlavný displej podľa potreby. Zariadenie Vivo sa neskladá na polovicu, namiesto toho sa časť displeja ovíja okolo spodného okraja telefónu, ale môže sa aj sklopiť, aby sa predný displej predĺžil. V patente sa neuvádzajú rozmery, ale podľa náčrtu vyklápací displej by predĺžil predný displej asi o 25 %.

Keď je displej zložený, sklopná časť sa dá pravdepodobne použiť ako sekundárny displej vzadu. A pri použití jedného zo štyroch hlavných snímačov by poslúžil ako obrazovka selfie fotoaparátu. Na obrázkoch nevidieť nijaký selfie fotoaparát, takže by mohol byť zasunutý pod displejom alebo úplne chýbať. Tento dizajn by však mal zjavné nevýhody. Flexibilný displej a pánt sa nachádzajú na spodnom okraji telefónu, takže sú ešte náchylnejšie na poškodenie.

Navyše ak Vivo nepoužíva bezdrôtové nabíjanie, musí byť port USB-C umiestnený v hornej časti zariadenia, na čo mnohí používatelia nebudú zvyknutí. A ovládanie dlhého displeja jednou rukou bude nepohodlné pre osoby s menšími rukami. Výhodou dlhého displeja je to, že sa naň zmestí viac obsahu vhodného na vertikálne sledovanie. Takýto dizajn by napokon mohol umožniť kratší a kompaktnejší smartfón, rozložiteľný do väčšieho zariadenia.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

zaujimave reakcia na: Vivo má dizajn telefónu, ktorého displej sa dá rozložením predĺžiť

26.2.2021 23:02
Velmi zaujimava idea ako natiahnut velkost telefona
Reagovať

To sa bude kaziť reakcia na: Vivo má dizajn telefónu, ktorého displej sa dá rozložením predĺžiť

16.2.2021 13:02
To, čo sa mechanicky naťahuje sa bude iste kaziť po čase, taký mobil nechcem
Reagovať

RE: To sa bude kaziť reakcia na: To sa bude kaziť

16.2.2021 21:02
Vies aka je planovana zivotnost mobilu? Podla mna sa to isto nepokazi minimalne 2 roky co to bude reklamovatelne. :D Alebo :DDDDD ti napisu, ze si to nepouzival dobre. ;DDD
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať