ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Vstúpte do diania s novým ultraširokouhlým objektívom Nikkor Z so zoomom vo formáte kinofilmu a staňte sa súčasťou scény

Tlačové správy
0

Spoločnosť Nikon dnes dopĺňa do svojich nových objektívov radu S s obrazovým poľom vo formáte kinofilmu, ktoré sú určené pre fotoaparáty mirrorless Nikon Z, nový objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S. Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom a zasúvacím tubusom sa môže pochváliť kompaktným telom a plochým predným prvkom. Rozširuje tak kreatívne možnosti fotografov používajúcich fotoaparáty radu Nikon Z. Je skvelý na fotografovanie, no ešte lepší na nakrúcanie videí.

Objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S je prvým plnoformátovým extrémne širokouhlým objektívom so zoomom s plochým predným členom s obrazovým poľom vo formáte kinofilmu.¹ Vďaka svojej jedinečnej konštrukcii na ňom môžete používať 82 mm filtre, pričom nie sú potrebné neskladné držiaky filtrov. Fotografi tým získajú lepšiu kontrolu a kreatívnu slobodu pri fotografovaní krajiny, mestského prostredia, architektúry, interiérov alebo aj natáčaniu filmov.

Vďaka svojej kompaktnej konštrukcii, no tiež mechanizmu teleskopického tubusu objektívu a vysoko kvalitnému tesneniu proti poveternostným vplyvom je tento objektív ideálnym spoločníkom na cesty. Nová optická konštrukcia objektívu NIKKOR Z a rýchla komunikácia medzi ním a fotoaparátom zaručujú minimalizáciu skreslenia, ktoré býva také bežné pre širokouhlé fotografovanie. Ostrosť objektívu je výnimočná, stála svetelnosť f/4 sa pri nakrúcaní filmov zase postará o plynulé prechody medzi ostrým denným svetlom a tienistými interiérmi.

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, k tomu hovorí: „Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom NIKKOR Z umožní majiteľom fotoaparátov Nikon Z zachytávať atraktívne fotografie a videá v akomkoľvek prostredí. Kompaktná konštrukcia tiež znamená, že tento objektív môžete jednoducho uložiť aj do menších tašiek či brašní. Môžete s ním ľahko používať filtre, čím sa vám otvárajú nové možnosti na využitie vašej kreativity pod lepšou kontrolou.”

Súhrn kľúčových funkcií

Umožňuje montáž filtrov: prvý ultraširokouhlý objektív s obrazovým poľom vo formáte kinofilmu umožňuje používať 82 mm filtre¹ bez nutnosti používať neskladné, rozmerné držiaky.

NIKKOR Z: tento objektív je určený pre bajonet Nikon Z s veľkým priemerom, dokáže tak zachytiť v celom obrazovom poli viac svetla.

Rad S: optická konštrukcia novej generácie vám odhalí skryté dimenzie - antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a tiež plynulý, bezhlučný kombinovaný zaostrovací systém.
Prispôsobiteľný ovládací krúžok: je možné ho používať na manuálne zaostrovanie (predvolená východzia pozícia), na reguláciu clony (skvelé na clonové prechody počas nakrúcania videí) alebo na korekciu expozície.
Skvelý na videá: bezhlučné nastavovanie clony – sú minimalizované zmeny ohniskovej vzdialenosti pri zaostrovaní a tiež zmeny zaostrenia pri zoomovaní.

Kompaktný a chránený: vďaka mechanizmu teleskopického tubusu zaberá tento objektív pri transporte minimálny priestor, navyše dokonalé utesnenie chráni objektív pred prachom a vlhkosťou.

1Spomedzi vymeniteľných objektívov pre digitálne fotoaparáty k 8. januáru 2019.

Nikon

Všetky autorove články
Nikon NIKKOR fotoaparat objektív

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať