SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Vývojár ukázal, ako môže GPT-4 vytvárať aplikácie pre iPhone

Technológie
0

V poslednom čase sa ChatGPT a ďalšie podobné modely AI stali mimoriadne populárnymi pre svoju schopnosť generovať text, obrázky a dokonca aj počítačové programy. Nedávno bol uvedený nový GPT-4 od OpenAI a používatelia už skúmajú jeho potenciál. Zistili, že môže dokonca vytvárať aplikácie pre iPhone pomocou SwiftUI. Vývojár Morten Just na Twitteri predviedol, ako pomocou GPT-4 vytvoril aplikáciu pre iPhone, ktorá používateľovi každý deň odporúča päť nových filmov.

Stačí požiadať umelú inteligenciu, aby používala jazyk SwiftUI spoločnosti Apple, a podrobne uviesť, že aplikácia má zobrazovať trailery a streamovacie platformy, kde je každý film k dispozícii na sledovanie. Je úžasné, že GPT-4 poskytol kód pre aplikáciu pre iPhone, ktorá robí presne to, čo vývojár požadoval. Výsledkom kódu bola plnofunkčná aplikácia, ktorá zobrazuje zoznam piatich rôznych filmov s opisom a upútavkou pre každý z nich. Vývojár povedal, že prvá zostava mala nejaké chyby, ale GPT-4 ich opravil „a následne sa aj ospravedlnil“.

Predplatné NEXTECH 2023

Na podobnej technológii pre svoje platformy údajne pracuje aj Apple. Web The Information začiatkom roka informoval, že spoločnosť chce, aby si používatelia v budúcnosti mohli vytvárať svoje vlastné aplikácie pomocou Siri. GPT-4 ukazuje, že je to možné. Nielenže by to bežným používateľom umožnilo ľahšie sa naučiť základy programovania, ale pomohlo by to aj vývojárom vyriešiť náročnejšie problémy v kóde ich aplikácií. Just zverejnil zdrojový kód aplikácie vytvorenej GPT-4 na GitHube.

Zdroj: 9to5mac.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať